marzec 2010

Spacer po ulicach kłodzkich - 3/5

Autor: 
Ania Kurtasz
DSCF6877.jpg

PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE (121)
Najbardziej okazałym budynkiem na ulicy Bohaterów Getta jest gmach sądu. Zbudowano go w latach 1895 - 1898. Otwarcie tej instytucji miało miejsce w niedzielę 3 lipca 1898, a już następnego dnia odbyło się pierwsze posiedzenie w nowym budynku. Obecnie pełni funkcję Sądu Rejonowego. W fasadzie nad głównym wejściem zwraca uwagę wizerunek orła.

Horrorskopek

Autor: 
Mimbla

Baran - Zmęczenie to niekwestionowany powód Twojej nienajlepszej ostatnio kondycji. Nie poddawaj się jednak. Przy odrobinie dobrej woli - możesz zapobiec temu by na przykład, drobiazg nie wywołał karczemnej awantury!
Byk - Niewątpliwie jest to dla Ciebie szczególnie ważny czas. Zawrotne tempo, liczne i nie zawsze planowane sprawy - to nie byle co, zwłaszcza dla tak wrażliwego (w gruncie rzeczy) stworzenia. Jak dotąd radzisz sobie i tak będzie nadal!

Alternatywa na piątek - nowy cykl imprez w Polanicy Zdroju

W tegorocznym planie imprez kulturalnych w Polanicy Zdroju pojawi się nowy cykl przygotowany przez Miejskie Centrum Kultury. „Alternatywa na piątek”, pod takim hasłem, od 26 marca, w każdy ostatni piątek miesiąca, będą organizowane koncerty w klubie Colombina.

Dzień Kobiet po raz 100.

Autor: 
K. Nierychły, M. Nowacka

W tym roku przypada okrągła 100. rocznica ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet. Każdy na swój własny sposób obchodzi ten szczególny dzień. Dlatego i My pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Radą Sołecką postanowiliśmy w przeddzień tego święta tj. 7 marca zorganizować dla mieszkanek Ludwikowic Kłodzkich miłą niespodziankę. Miał to być szczególny dzień dla wszystkich wyjątkowych kobiet, matek, babć bez względu na wiek i wykształcenie. A jak ważną rolę pełni współczesna kobieta zostało docenione i podkreślone w życzeniach składanych przez naszych zaproszonych gości: tj.

Tenis stołowy

Autor: 
Jerzy Jończyk

Adrian zwycięża
W doskonałej formie jest Adrian Dugiel, który po świetnych występach we wcześniejszych turniejach okazał się najlepszy w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii młodzików rozegranym do 12.03 do 14.03 w Łomży.
Drugi zawodnik Śnieżnika Stronie Śląskie Szymon Burek uplasował się na 5 miejscu.
Jerzy Jończyk

Sportowe sukcesy

Autor: 
Anna Kurtasz

MIEJSKI ZESPÓŁ SZKÓŁ INFORMUJE…
Nasza szkoła może poszczycić się kolejnymi sukcesami w sporcie. W lutym odbył się w Zieleńcu finał dolnośląskich igrzysk młodzieży szkolnej w narciarstwie alpejskim, podczas którego dziewczęta ze szkoły podstawowej zdobyły pier-wsze miejsce.

Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Mirosław Awiżeń

... gdyby przez lata nie rozbrzmiewała tu muzyka to byłby niemy i głuchy. Wiele, wiele lat przekonywałem (i nie tylko ja) władze samorządowe Bystrzycy Kłodzkiej by znów zagospodarowały Ratusz do celów, do których został stworzony - czyli jako siedziba władz samorządowych Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka.

Gitariada się zbliża!

Autor: 
Witold Kozakowski

Pod naszym patronatem - 6-11 kwietnia 2010
Wkrótce na Ziemię Kłodzką, już po raz trzynasty!, przybędą młodzi adepci sztuki gry na gitarze,

Echa 48. sesji RM w Kłodzku

Autor: 
Magda Duszyńska

Do porządku obrad wprowadzono druki nr 508 i 509 (dot. zgodności i zmian w planach przestrzennych Wyspy Piasek) i zdjęto druk nr 502 (kolejna konsultacja na wniosek radnych dot. dofinansowań dla wspólnot na remonty). *Sprawozdanie Burmistrza z prac/.../ . Radny G. Żabski pytał o spotkanie z kupcami w spr. parkingów Targowiska przy ul. Kościuszki oraz propozycji budowy nowej hali - wizytówki Kłodzka. Zainteresowani - M. Bromboszcz, prezes GS (wieczysty dzierżawca gruntu), spółka kupców+ udział miasta musieliby zgromadzić kapitał ok.1 mln zł, by uzyskać pomoc z UE na budowę hali do 2000 m2. Burmistrz B.Szpytma mówił o konstruktywnych rozmowach w obu tematach, i by wziąć wzór z hal wrocławskich.

Wypisy ze sz/Miro/teki

Autor: 
Jerzy Lica

Tabloidy nie są może czymś, co powinno się polecać. Jednak niekiedy mogą być przydatne. I oto eFakt na swojej stronie internetowej pokazał “kawalerkę” JO Mirosława Drzewieckiego i zamieścił kilkaset komentarzy. Nieliczne są te nakazujące branie przykładu z owego przedsiębiorczego “gentlemana”. Większość to wyraz “odwiecznej” polskiej zawiści;