Alternatywa na piątek - nowy cykl imprez w Polanicy Zdroju

W tegorocznym planie imprez kulturalnych w Polanicy Zdroju pojawi się nowy cykl przygotowany przez Miejskie Centrum Kultury. „Alternatywa na piątek”, pod takim hasłem, od 26 marca, w każdy ostatni piątek miesiąca, będą organizowane koncerty w klubie Colombina.

Zwykle jest to miejsce gdzie odbywają się dyskoteki przy muzyce najlepszych DJ-ów. Historia mówi o tym miejscu, iż był to kiedyś teatr. Budynek ten spełniał taką rolę do 1925 roku. Jak już oficjalnie wiadomo obecny Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej został wyłączony z użytku na okres dwóch lat i zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Było to miejsce, w którym do tej pory odbywała się znaczna ilość koncertów i wydarzeń kulturalnych. Jednak, aby nie pozbawiać polaniczan, turystów i kuracjuszy możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym, Miejskie Centrum Kultury postanowiło nawiązać współpracę z klubem Colombina.
Już 26 marca, o godz. 20:00, organizatorzy zapraszają na koncert Wojciecha Waglewskiego. To założyciel zespołu Voo Voo, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W 2007 roku współpracował m.in. z Maćkiem Maleńczukiem grając bluesowe koncerty pod nazwą „Koledzy”. Wojciech Waglewski to także jazz, a przede wszystkim niezwykła umiejętność zabawy dźwiękiem. W Polanicy Zdroju wystąpi z jednym z najlepszych polskich harmonijkarzy Bartkiem Łęczyckim. Podczas tego koncertu najczęściej usłyszymy bluesy, ale również utwory z repertuaru Voo Voo jak: „Flota Zjednoczonych Sił”, czy „Jak gdyby nic”. Bilety na koncert: 25 złotych.
„Alternatywa na piątek” to cykl muzyczny, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. W Colombinie zagoszczą artyści grający jazz, funky, pop, rock, hip-hop, ale też artyści u których ciężko jest sprecyzować konkretny styl muzyczny. Będą to m.in.: Closterkeller (z charyzmatyczna wokalistką Anją Orthodox), Oszibarack (alternatywny zespół nominowany do nagrody Fryderyka) czy O.S.T.R. . Niektóre z zespołów zagoszczą po raz pierwszy na Ziemi Kłodzkiej. Podczas koncertów zapewne sprzyjać będzie klubowa atmosfera, nieco inna niż w typowych salach koncertowych.
Szczegółowe informacje na odrębnych afiszach i na www.mck.polanica.pl
JaRo

Wydania: