Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Mirosław Awiżeń

... gdyby przez lata nie rozbrzmiewała tu muzyka to byłby niemy i głuchy. Wiele, wiele lat przekonywałem (i nie tylko ja) władze samorządowe Bystrzycy Kłodzkiej by znów zagospodarowały Ratusz do celów, do których został stworzony - czyli jako siedziba władz samorządowych Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka.

No bo jak to? - jest Ratusz w środku miasta, piękny, dostojny i opuszczony... a władze samorządowe zadawalają się urzędowaniem w zwykłym „biurowcu” z dala od Rynku... Jakoś tak myślałem, że jak władz w Ratuszu nie ma - to i miasto i gmina nie mają tego „tętna” które pozwala równomiernie iść do przodu .I stało się: 15. marca tego roku nastąpiło uroczyste przywrócenie Ratuszowi jego roli w budowaniu tożsamości Bystrzycy Kłodzkiej. Co prawda tylko parteru, do którego przeniosą się i Urząd Stanu Cywilnego i biuro Rady Miejskiej, ale - jak zapowiada pani burmistrz Renata Surma - sukcesywnie, w miarę pozyskiwanych środków i kolejne poziomy Ratusza będą oddawane do użytku.
A jeszcze przez parę dobrych lat Szkoła Muzyczna umiejscowiona na II pietrze Ratusza będzie dobrym duchem Ratusza bo przecież uroczystość przywrócenia roli Ratuszowi uświetnił przepiękny występ Zespołu Dziewczęcego Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej pod dyrekcją p. Renaty Fijałkowskiej-Dumy.
Mirosław Awiżeń

Wydania: