czerwiec 2023

Robert Stando. Kadry z życia

Autor: 
inf.wł.
IMG_20230426_132214.jpg

W dniu 26 kwietnia br. otwarta została w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku wystawa poświęcona życiu i twórczości Roberta Stando (1931-2022).
Relacja z wydarzenia w kolejnym numerze Bramy.

Protest rolników w Kłodzku

Autor: 
inf.wł.
Foto: 
Mirosław Awiżeń
IMG_20230424_130140.jpg

W dniu 24 kwietnia br. na kłodzkim rynku odbył się protest rolników z powiatu kłodzkiego, w związku z dramatyczną sytuacją w polskim rolnictwie.

POWIATOWE TARGI PRACY – XX EDYCJA

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
t4.jpg

Sporym zainteresowaniem cieszyły się tegoroczne Powiatowe Targi Pracy, które odbyły się w hali sportowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłodzku.

Gmina Radków i burmistrz Jan Bednarczyk - Koniec kwietnia 2023 r.

Autor: 
Mirosław Awiżeń
r4.jpg

- To jest trudny czas...
- ... dla mnie jest dobrym czasem. Taki lubię. Męczy mnie bezruch jak czekam i nic się nie dzieje... – a teraz zadań mam bez liku...
- ... zatem rozpoczniemy od modernizacji Zalewu Radkowskiego...
- Modernizacja Zalewu przebiega zgodnie z harmonogramem i będzie ukończona w czerwcu 2023 roku, mimo że rozszerzyliśmy zakres prac o zjeżdżalnię i pływający plac zabaw dla dzieci, który montujemy w niecce głównej Zalewu.
- A co z zerwaną drogą na Karłów?

Śniadania Wielkanocne z samorządowcami

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
seniorzy1.jpg

* • Stowarzyszenie „Promyk” Kłodzka Pomoc Społeczna w Kłodzku.
Wspólne, symboliczne Śniadanie Wielkanocne z samorządowcami i zaproszonymi gośćmi w Klubie Seniora PROMYK w Kłodzku.
Serdecznie dziękuję za to zaproszenie. Wspaniała jak zwykle atmosfera, pełna radości, żartów, a i również zadumy. Życzę Wszystkim Państwu dużo zdrowia i Wspaniałych spokojnych Świąt.
Uczestniczyli m.in.: Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, Sebastian Nowak – wiceburmistrz Miasta Kłodzka, Ryszard Jastrzębski – przewodniczący Rady Gminy Kłodzko.

* • Moc życzeń i wspólnie spędzony czas ze stowarzyszeniem „Radość”

Zjazd PCK

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
003cc.jpg

Coroczny Zjazd Oddziału Rejonowego PCK w Kłodzku to podsumowanie mijającego roku, działań charytatywnych i zbiórek krwi. Prezes Kazimierz Drożdż pożegnał, rezygnującego z powodów zdrowotnych, Tadeusza Szałęgę a w jego miejsce została przyjęta, jako reprezentantka koła w Kudowie, Małgorzata Kanecka. Dziękujemy za Waszą społeczną pracę i najcenniejszy dar życia od krwiodawców...

Wspólna droga

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001BR.jpg

W piątek 14 kwietnia 2023 r. w Urzędzie Miasta w czeskim Broumovie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o współpracy między polskimi samorządami a starającym się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028 Broumovem. Wśród sygnatariuszy dokumentu znalazł się także Maciej Awiżeń – starosta kłodzki.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XIX EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe

„Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych” w ramach programu „Odnowa wsi powiatu kłodzkiego”.
W ramach własnego budżetu, Starostwo wyodrębniło środki finansowe w wysokości 51 000 zł na wsparcie ważnych inicjatyw społeczności lokalnych.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie gminy wiejskie i miejsko-wiejskie powiatu kłodzkiego. Dofinansowaniu będą podlegać projekty powstałe z inicjatywy mieszkańców obszarów wiejskich, obejmujące swoim zasięgiem miejscowości należące do gmin wiejskich lub miejsko-wiejskich powiatu kłodzkiego.

Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
inf. Bartłomiej Terlecki
7k.jpg

* 31 marca – w Jaromierzu
Na zaproszenie dyrekcji muzeum w Jaromierzu, burmistrz Piszko brał udział w uroczystym otwarciu tamtejszego Muzeum Miejskiego. Podobnie jak Muzeum Ziemi Kłodzkiej, czeska placówka została gruntownie odrestaurowana w ramach transgranicznego projektu pn. Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis.

Rekomendacja Broumova do tytułu Kulturalna Stolica Europy 2028

Autor: 
inf. B. Terlecki
9.jpg

Michał Piszko wraz z innymi samorządowcami Ziemi Wałbrzyskiej i Kłodzkiej, podpisał w Broumovie rekomendację tego czeskiego miasta do tytułu Kulturalna Stolica Europy 2028.
Ten zaszczytny tytuł przypadnie dwóm miastom, po jednym z Czech i Francji, a zwycięzców poznamy w czerwcu tego roku.
To, że Broumov znalazł się wśród dwóch czeskich miast-finalistów tego konkursu, to dla tego niedużego miasta ogromne wyróżnienie. Kontrkandydatem Broumova są Czeskie Budziejowice (České Budějovice), miasto aż dwunastokrotnie większe.