marzec 2014

Studniówka Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie

Autor: 
inf. ZSA
studniówka.jpg

Płomienie świec rozświetlały kandelabry, słychać było szelest sukien, z półmiska szczerzył się łosoś, a za oknem  prószył śnieg …
Nie, to nie opis sceny z Anny Kareniny; w takiej scenerii odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Agrotechnicznych

65 lat razem

Autor: 
D. Chmielarz
razem.jpg

Państwo Izabela i Florian Czarnikowie przeżyli razem 65 lat. Ich życie nie było usłane różami: przesiedlenie, zmaganie się z przeciwnościami losu, troska o rodzinę – to problemy, którym musieli podołać. Oboje pochodzą ze Wschodu, pow. Sambor, woj. Lwów. Do Szczytnej przyjechali jednym transportem w 1946 r. Podróż trwała od 6. marca do 10. kwietnia. Rodzina p. I. Czarnik otrzymała domek przy ul. Leśnej, jej przyszłego męża – przy ul. Wolności. Młodzi ludzie, którzy wcześniej znali się tylko z widzenia, zawarli bliższą znajomość, pracując w hucie szkła.

Spacerkiem po Spa

Autor: 
Marek Gałowski
spa.jpg

Zwiedzając obecne Spa, trzeba mieć świadomość historii tego miejsca. Miasto nazywane przez miejscowych „Perłą Ardenów”, czasy świetności ma już dawno za sobą. Spa położone jest we wschodniej Belgii u podnóża Ardenów, ok. 35 km na południowy wschód od Lie‘ge.

ZNIKAJ - wernisaż wystawy w Centrum Kultury Chrześcijańskiej

Autor: 
inf.wł.
znikaj.jpg

16 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku otwarta została wystawa rzeźby studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy, Uniwersytetu Artystycznego z Poznania. Ponad 30 obiektów, instalacji, interwencji przestrzennych.

XV Spotkanie Kolędowe w Wojciechowicach

Autor: 
Marek Gałowski
wojciechow.jpg

Tradycja wspólnego kolędowania w gminie Kłodzko ma już 15 lat! Gospodarzem Kolędowego Spotkania KGW jest koło gospodyń z Wojciechowic; impreza odbywa się w miejscowym Domu Ludowym. Kolędowanie z roku na rok rozrasta się, bowiem już nie tylko KGW w nim uczestniczą. Tegoroczne wspólne śpiewanie odbyło się w święto Trzech Króli, czyli w poniedziałek 6 stycznia.

Opłatek Kresowian

Autor: 
inf.wł.
oplatekkresowiaki_16.jpg

Spotkanie Noworoczne Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Kłodzkiej odbyło się 18 stycznia br. w Żelaźnie. Gościem honorowym uroczystości był senator Stanisław Jurcewicz. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji Kresowian w kościele pw. Św. Marcina Biskupa. Druga część – opłatek i poczęstunek – odbyła się w sali im. Czesława Lepaka. Spotkaniu towarzyszyły kolędy i pieśni kresowe w wykonaniu chóru „Marzenie”.

Najlepsza biblioteka na Dolnym Śląsku

Autor: 
inf.wł.
bib-pol.jpg

Najlepsza w Rankingu Bibliotek 2013, organizowanym przez„Rzeczypospolitą”.
27 stycznia 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Polanicy-Zdroju po realizacji projektu Modernizacja i wyposażenie MBP w Polanicy-Zdroju. Projekt sfinansowany był w kwocie 268 872 zł przez Instytut Książki i 30 000 zł przez Gminę Polanica-Zdrój.

Róża Kłodzka 2013

Autor: 
inf. Marta Zilbert
animator-kultury-ZPiT.jpg

Corocznie laureatów Nagród Starosty Roża Kłodzka wybiera Kapituła Nagrody w dwustopniowym głosowaniu. Podczas pierwszego posiedzenia Kapituła spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń w 8 kategoriach konkursowych wybiera nominowanych do nagrody. Za rok 2013 nominacje otrzymali:
w kategorii  GMINA ROKU
1. Duszniki-Zdrój
2. Stronie Śląskie
3. Kudowa-Zdrój
w kategorii  PRACODAWCA ROKU
1. Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. w Przygórzu
2. „Kajzerka” – Alicja i Zdzisław Jasińscy
3. CH Galeria Twierdza Kłodzko
w kategorii  PRODUKT TURYSTYCZNY

Hej Kolęda, Kolęda: Kończy się już czas radosnego kolędowania...

Autor: 
EW
b-ca3.jpg

Dzięki Koncertowi Kolęd, który odbył się dnia 17 stycznia br. w kościele parafialnym w Bystrzycy Kłodzkiej, mogliśmy raz jeszcze poczuć magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Za ten niepowtarzalny klimat serdecznie dziękujemy naszym gminnym Ludowym Zespołom Śpiewaczym oraz Zespołom Pieśni, jak również Zespołowi THE WELLNESS SOUND z Wrocławia. Koncert zorganizowano przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok do wspólnego kolędowania!

Od jesieni kulturalniej, estetyczniej i wygodniej

Autor: 
Monika Pyrcz-Jurczyk

Od października br. mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej będą mogli skorzystać z przebudowanej sali widowiskowej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 20. Modernizacją tego obiektu zajmować się będzie firma budowlana BUDMEX Sp. z o.o.
Koszt prac wyniesie prawie 1 milion 133 tysiące złotych.