marzec 2011

Biblioteki po adaptacji

Autor: 
M. Huzar
filiajaszkowa gorna.jpg

Za pieniądze z programu Infrastruktura Bibliotek, ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzące z budżetu państwa, w minionym roku Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zrealizowała trzy zadania.

Wyniki pierwszej rundy play off

Autor: 
Ostry

Budowlanka - Mikasa 50:14
Bigos - Szczytna 86:29
Drink team - Sprawni razem 73:38
8-pak - MIP 17:72
Fox - Torpedy 54:65
Salos - Buhaje 78:65
Doral - Dolar 58:65
RKL - Pelimeny 101:48
Na szczególne wyróznienie w pierwszej rundzie play off zdobywając największą liczbę punktów zasługują zawodnicy:

Rywaliacja na szachownicy

Autor: 
TimeOut
warcaby2.jpg

Po raz pierwszy hala sportowa w Słupcu, gościła uczestników Mistrzostw Polski w Warcabach Klasycznych.

Ferie, ferie ... i po feriach

Autor: 
Joanna Artemiak
ferie.jpg

Dwa tygodnie minęły w mgnieniu oka w Bibliotece Publicznej w Szczytnej, która starała się dostarczyć młodym czytelnikom dużo wrażeń, pozytywnych emocji związanych z efektywnym wypoczynkiem i urozmaiconą formą zajęć, w ramach „Zimowego pojedynku z nudą”. Spotkania odbywały się od 14 do 25 lutego od poniedziałku do piątku w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

O pomocy na rzecz rodzin

Autor: 
D. Chmielarz

Formy pomocy na rzecz rodzin są bardzo różne. Albo określa je ustawa, albo chęć niesienia wsparcia i... serce. Świadczy je OPS, jako instytucja powołana do takich działań, śwadczą organizacje pozarządowe. Informacje na ten temat usłyszeli radni na lutowej sesji.
OPS działa w oparciu o ustawę o pomocy społecznej oraz o uchwały Rady Miejskiej z roku 2005 i 2008.

Sprzadaż nieruchomości

Autor: 
inf. Marta Zilbert

W zasobie nieruchomości Skarbu Państwa, którym gospodaruje Starosta Kłodzki, znajdują się położone w Nowej Rudzie nieruchomości, które oczekują na zagospodarowanie. Starosta przejął je w drodze zrzeczenia od Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Szanowni Państwo ...

Autor: 
Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń

Starostwo Powiatowe w Kłodzku od kilku lat prowadzi systematyczne badania satysfakcji i oczekiwań klientów urzędu co do jakości świadczonych usług.

O sprawach rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych - rozmowa z J. Kubickim dyr. PCPR

Autor: 
Rzecznik Prasowy Starostwa Marta Zilbert

- W piątek w starostwie w Kłodzku odbyło się spotkanie zawodowych rodzin zastępczych z powiatu kłodzkiego, w którym uczestniczył starosta Maciej Awiżeń.
- To spotkanie było bardzo ważne.

Kolejny teren dla inwestorów

Autor: 
TimeOut
strefa.jpg

W celu pozyskania nowych inwestorów, od kilku dni, przy ulicy Słupieckiej vis-avis ulicy L. Waryńskiego - trwają intensywne prace makroniwelacyjne. Roboty ziemne obejmują obszar WSSE”Invest - Park - podstrefa Nowa Ruda . Podobny zakres prac, wykonany został w roku ubiegłym przy ulicy Spacerowej w Słupcu.

Najlepsi uczniowie wyruszyli w świat nauki

Autor: 
Ewa Grzeszczuk
najlepsi uczniowie 2 006.jpg

Koniec semestru w każdej szkole wiąże się z podsumowaniem pracy uczniów. Docenia się wszystkich tych, którzy osiągnęli sukces i tych którzy ciężko pracowali. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im św.