Archiwalne: Bieżące wydanie

02.jpg

To tytuł wystawy fotograficzno-plastycznej, zaprezentowanej w listopadzie br. w kłodzkim Centrum Kultury Chrześcijańskiej, mieszczącym się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1. Tematem wystawy były ptaki: sfotografowane i namalowane. Wystawa trwała tylko kilka dni (od 11 do 14 listopada 2025 roku), jednak pomimo krótkiego czasu zgromadziła bardzo liczną publiczność zainteresowaną tą tematyką. W projekcie pod taką samą nazwą jak tytuł wystawy (tzn.

W3.jpg

We wtorkowy poranek 19 listopada, w ramach projektu pn. „W partnerstwie dla rozwoju pogranicza” odbył się wernisaż połączony z warsztatami fotograficznymi, w których uczestniczyli Czesi i Polacy z zaprzyjaźnionych fotoklubów.
Wydarzenie stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń artystycznych, integracji oraz rozwijania kompetencji w zakresie fotografii. Uczestnicy mieli okazję zarówno zaprezentować efekty swojej pracy twórczej, jak i poszerzyć umiejętności podczas wspólnych zajęć warsztatowych, co dodatkowo umocniło współpracę transgraniczną.

09.jpg

„Na pełnej Ziemi Kłodzkiej” to osobisty przewodnik po kilku szlakach górskich Ziemi Kłodzkiej stworzony przez Pascala Blachetę, kłodzczanina, absolwenta kłodzkiej Szkoły Społecznej, studenta prawa na UKSW w Warszawie. Książkę wydało Stowarzyszenie „Kotlina Na Pełnej”, którego Pascal jest założycielem i prezesem.

02.jpg

... i nie tylko tam gdzie dotarła „wielka woda” (foto: 27 listopad 2025 roku).
Trwa remont dachu d. Kolegium Jezuickiego na podstawie umowy z września 2025 r. Prowadzone są też prace przy odwodnieniu fundamentów kościoła.
Fot.: Mirosław Awiżeń

!jan-pokrywka.jpg

Droga do transhumanizmu
„Miłe złego początki lecz koniec żałosny” – proroczo zauważa biskup Krasicki, jako że każde działanie rządu dla naszego dobra takie właśnie jest.
Od nowego roku urzędy skarbowe będą informowane nie tylko o tym, ile wydajemy (to wiedzą i teraz) ale na co konkretnie płacimy formami bezgotówkowymi. Po co im to? No po to na przykład, że na ostatnim etapie będzie można blokować konkretne zakupy, np. cukier cukrzykowi, smalec choremu na serce itd. A skąd system będzie to wiedział? Bo właściwie technicznie już jest to możliwe.

03.jpg

17 listopada we Wrocławiu podpisano list intencyjny dotyczący powołania Uniwersyteckiej Sieci Edukacji Klinicznej (USEK) – nowej platformy współpracy łączącej Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz dolnośląskie szpitale. Wśród sygnatariuszy znalazła się dyrektor ZOZ Kłodzko Jadwiga Radziejewska, reprezentująca Powiat Kłodzki.

04.jpg

27 listopada w Hotelu Metro w Boguszynie odbyło się Forum Współpracy, konferencja organizowana w ramach projektu „Razem tworzymy Euroregion” . W wydarzeniu uczestniczyła Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – starosta kłodzki, reprezentując Powiat Kłodzki w gronie samorządowców, instytucji i organizacji działających na obszarze Euroregionu Glacensis.

05.jpg

26 listopada członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego: Michał Cisakowski i Dariusz Kłonowski, uczestniczyli w wyjątkowym pokazie spektaklu „Zielony Pies”, przygotowanego przez podopiecznych Kudowskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.
Pełna sala Teatru Zdrojowego była świadkiem niezwykle ciepłej, mądrej i poruszającej historii o tolerancji, przełamywaniu barier i sile różnorodności. Przedstawienie przypomniało, że to, co nas różni, często jest po prostu… fajne – a marzenia, potrzeby i serca mamy takie same.

03.jpg

Michał Cisakowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, wziął udział w Akademii Honorowych Dawców Krwi zorganizowanej w Szczytnej przez Klub Honorowych Dawców Krwi.
Podczas uroczystości Michał Cisakowski podkreślił znaczenie ich misji dla całej społeczności powiatu kłodzkiego:
-Ci, którzy regularnie oddają krew, tworzą realne bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. To ludzie, na których zawsze można liczyć. Jesteśmy Wam wdzięczni za serce, wytrwałość i gotowość niesienia pomocy. Jesteście bohaterami – powiedział.

05.jpg

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, starosta kłodzki, wzięła udział w III Dolnośląskim Forum Seniora, które odbyło się w Sali Widowiskowej Centrum Usług Społecznych Gminy Radków w Ścinawce Średniej. W wydarzeniu towarzyszyła jej Jolanta Walkiewicz, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Powiatu Kłodzkiego.