sierpień 2023

Patronat: Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk, Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń
17 sierpnia - czwartek Rynek
16.00 Cyrk na patyku - małe formy cyrkowe, warsztaty i animacje​ dla wszystkich
Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda (Lądek-Zdrój)

18.00 Balwierz SPA, komedia zdrojowa czyli niezwykłe zabiegi zdrowotne i upiększające dla ciała i duszy
Teatr JaSię (Wrocław)

20.45 Raróg – ogień i czas - spektakl inspirowany mitologią słowiańską
Pracownia Młodzi Teatralni (CETiK Stronie Śląskie), Teatr Którego Być Nie Powinno (Lądek-Zdrój)

18 sierpnia - piątek

Koncert zespołu Apeiron Trio

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
IMG_20230617_171424.jpg

W ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Ziemi Kłodzkiej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Concertare (dyrektor artystyczny: Piotr Pawlik) – w sobotę 17 czerwca odbył się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej interesujący koncert. Wystąpili wspaniali artyści – zespół APEIRON TRIO. Miło nam poinformować, że wchodząca w skład zespołu pani Ania – grająca na fortepianie, dziś mieszkanka Poznania, pochodzi z Ziemi Kłodzkiej, to córka Państwa Tarchałów – znanych muzyków, zamieszkałych w Długopolu Zdroju.

Wspomnienie - Krzysztof Baldy

Autor: 
inf.wł.
Baldy_Życiorys.jpg

Odszedł Krzysztof Baldy (1963-2023).

Muzyczna Strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
g5..jpg

*Gitarowe absolwentki z wyróżnieniem

Kulturalne czwartki w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
Bez nazwy6b.jpg

Wielki powrót Kulturalnych Czwartków. A oto pierwszy z nich. Występy taneczne, występy muzyczne, koncert operowy, pokaz Fire Show i wiele innych atrakcji.

Sejm odrzucił weto Senatu ws. specustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących

Autor: 
Stowarzyszenie Niezatapialna Wioska Młoty
IMG_2438.jpg

W piątek 26 maja Sejm odrzucił weto Senatu ws. specustawy o budowie elektrowni szczytowo-pompowych. Sprzeciw Senatu (46 do 44 przeciwko specustawie) został przegłosowany przez 228 posłów PiS, 2 Lewicy (w tym posła z okręgu wałbrzyskiego Marka Dyducha), 3 Kukiz’15,
3 Polskich Spraw i 2 niezrzeszonych. Przeciwko odrzuceniu weta głosowało cała KO, całe PSL, 8 posłów Lewicy, 6 Polski 2050, 4 Porozumienia, 3 Lewicy Demokratycznej, 3 Wolnościowców i 5 niezrzeszonych. Konfederacja i 32 posłów Lewicy wstrzymało się od głosu.

Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. Barbara Adamska
650 LAT ZPAS.jpg

*OTWARCIE ŚWIETLICY
26 maja odbyło się otwarcie nowej świetlicy w sołectwie Koszyn w miejscu dawnej altany. Zastępca Anna Zawiślak przekazała oficjalnie w imieniu wójt Adrianny Mierzejewskiej wyposażenie kuchni świetlicowej w sprzęt o wartości 10 tys. zł, fartuszki kuchenne i kijki trekkingowe, które pozostaną do dyspozycji mieszkańców sołectwa. Otwarcie świetlicy umilił występ zespołu dziecięcego „Mali Bożkowiacy” oraz poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kulturalni” z Ludwikowic Kł. Gmina przygotowała zestawy prezentowe dla pań z okazji Dnia Mamy.

W kilku zdaniach – Szczytna – czerwiec

Autor: 
Danuta Chmielarz
s5.jpg

*Olimpiada Przedszkolaka.

Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
Bartłomiej Terlecki
9kk.jpg

* FESTIWAL PSTRĄGA

Lądek Zdrój – połowa czerwca 2023 roku - rozmowa z p. burmistrzem Romanem Kaczmarczykiem

Autor: 
Mirosław Awiżeń
k5.jpg

- Zacznę nietypowo: wydajesz mi się znużony, przecież łatwo nie jest i nie było a jeszcze takie przykre „niespodzianki” – np: referendum odwoławcze dla burmistrza...
- ... duża, żółta kartka! – nadal nie wiem za co? Zarzuty dotyczyły głównie tego, czego nie zrobiłem. Więc pytam – za co? Jak już karać, to za coś, co się źle zrobiło.
- A co z tym znużeniem?