marzec 2022

XIII ALMANACH ZIEMI KŁODZKIEJ

Autor: 
inf.wł.
okladka188.jpg

Ukazał się kolejny – już XIII – numer „Almanachu Ziemi Kłodzkiej”, pisma wydawanego przez Oficynę Wydawniczą „BRAMA”, popularyzującego tematykę historyczno-kulturalno-turystyczną związaną z naszym regionem. Ciekawe artykuły tym razem prezentują: Barbara Adamska, Danuta Chmielarz, Marek Gałowski, Henryk Grzybowski, Dagmara Kacperowska, Irena Klimaszewska, Mieczysław Kowalcze, Janusz Laska, Robert Leszczyński oraz Mirosław Awiżeń i Krystyna Oniszczuk-Awiżeń (red. nacz. pisma). A co ciekawego przeczytamy? ...

20 lat „Nieregularnika Polanickiego”

Autor: 
inf.wł.
okładka_NP.jpg

Ukazał się zimowy, jubileuszowy numer „Nieregularnika Polanickiego” – pisma Towarzystwa Miłośników Polanicy. Drodzy Czytelnicy, jesteśmy z Wami już 20 lat! W ciągu tych dwóch dekad, udało się nam rozwinąć pismo i zyskać rzeszę wiernych czytelników. Jesteśmy dumni, że w „NP” piszą, chcąc dzielić się swoimi wspomnieniami – mieszkańcy miasta. To był właśnie nasz cel. Dziękujemy!

Międzynarodowy sukces Stanisława Tarchały – akordeonisty – pasjonata z Długopola Dolnego

Autor: 
inf. wł.
dyplom nagroda publiczności.jpg

Niecodzienny sukces stał się udziałem pana Stanisław Tarchały, na co dzień mieszkańca Długopola Dolnego. Otóż pod koniec ub.r. postanowił on wziąć udział w dwu akordeonowych konkursach nagraniowych o zasięgu światowym. Pierwszy z nich to TROPHEE MONDIAL DE”ACCORDEON- INTERNATIONAL OPEN TROPHY kat. IOT 13 (Adultes passiones confirmes – dorośli pasjonaci), w którym uzyskał 6 miejsce. Drugi to 2ND TROPHE INTERNATIONAL RICHARD GALLIANO, w którym udział wzięli akordeoniści z całego świata bez względu na poziom wykształcenia oraz wiek.

Gmina Międzylesie - I to jest działanie na dziś... nie odkładajmy tego na „za pięć lat” - zbiorniki przeciwpowodziowe w Roztokach i Boboszowie.

Autor: 
z burmistrzem Międzylesia Tomaszem Korczakiem rozmawia Mirosław Awiżeń
4-DSCN6480.jpg

Czego dotyczy ten tytuł? Ano, zbiorników przeciwpowodziowych w Roztokach i Boboszowie.
Oddaję głos p. burmistrzowi Tomaszowi Korczakowi: o co chodzi z tymi zbiornikami?
- Mamy ukończony zbiornik w Roztokach. Na końcówce budowa zbiornika w Boboszowie. Były one projektowane jako suche zbiorniki przeciwpowodziowe. Projektowane wówczas kiedy nie mieliśmy na przemian okresów nawalnych opadów bądź suszy.

Książka podróżnicza czy podróże z książką

Autor: 
Klaudia Lutosławska-Nowak
55.jpg

„Nie istnieje lepszy statek do dalekich podróży, niż dobra książka” - Emily Dickinson

„Senior Online” już 7 lutego 2022 r.

Autor: 
podinspektor Wioletta Martuszewska

Policjanci powiatu kłodzkiego zapraszają seniorów do kolejnego spotkania w sieci na żywo, które odbędzie się 7 lutego 2022 roku w godzinach 9.00-9.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku pod linkiem https://youtu.be/nuskOh4XEmI
Za nami kolejne spotkanie z seniorami w serwisie YOUTUBE, które odbyło się 3 stycznia 2022 roku. Jest możliwość, aby wrócić do zebranego materiału i szkolenia. Podajemy link  na serwisie YOUTUBE  Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku https://https://youtu.be/nuskOh4XEmI

KARNAWAŁOWE AKORDEONOWE GRANIE

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
A3.jpg

Święta, święta – więc wszyscy nasi uczniowie – jak co roku – przygotowywali się do kolędowego występu przy choince. Każdy miał w swoim repertuarze kilka kolęd, nawet pierwszoklasiści. Ich występy nagraliśmy i można to zobaczyć i odsłuchać na stronie szkoły. Na szczególne uznanie zasługuje Gabryś Charęza z kl. II (6), który przygotował aż 10 kolęd.

Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
4-Najmłodszy uczest .jpg

Gitarowi kolędnicy w Bystrzycy Kłodzkiej!

Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. Barbara Adamska
6-Tarmac Mastey.jpg

*30 mln zł na inwestycje w Gminie Nowa Ruda

W kilku zdaniach Szczytna

Autor: 
Danuta Chmielarz
d2.jpg

Jest nas coraz mniej.