Międzynarodowy sukces Stanisława Tarchały – akordeonisty – pasjonata z Długopola Dolnego

Autor: 
inf. wł.
dyplom 6 miejsce.jpg
dyplom honorowy.jpg
dyplom nagroda publiczności.jpg

Niecodzienny sukces stał się udziałem pana Stanisław Tarchały, na co dzień mieszkańca Długopola Dolnego. Otóż pod koniec ub.r. postanowił on wziąć udział w dwu akordeonowych konkursach nagraniowych o zasięgu światowym. Pierwszy z nich to TROPHEE MONDIAL DE”ACCORDEON- INTERNATIONAL OPEN TROPHY kat. IOT 13 (Adultes passiones confirmes – dorośli pasjonaci), w którym uzyskał 6 miejsce. Drugi to 2ND TROPHE INTERNATIONAL RICHARD GALLIANO, w którym udział wzięli akordeoniści z całego świata bez względu na poziom wykształcenia oraz wiek. W konkursie tym pan Stanisław uzyskał w głosowaniu internetowym NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI oraz DYPLOM HONOROWY od Jury, któremu przewodniczył jeden z największych akordeonistów naszych czasów Richard Galliano. Warto zwrócić uwagę na program jaki wykonywał akordeonista z Długopola, bez zbędnej skromności można powiedzieć reprezentujący Polskę. W pierwszym konkursie był to Finał - IV część Sonaty h-moll N. Czajkina a w drugim to Walc dla Małgorzaty R. Galliano i Polonez A-dur Fryderyka Chopina we własnej transkrypcji.
Gratulując sukcesu przypominamy, że pan Stanisław Tarchała z wykształcenia jest inżynierem rolnikiem, od dawna wykonującym zawód nauczyciela. Był wieloletnim dyrektorem Gimnazjum a następnie zastępcą dyrektora Zespołu Szkół w Wilkanowie. Wspomina także, że najwyższa szkoła muzyczna jaką udało mu się skończyć przed pół wieku to PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej, a gra na akordeonie to jego życiowa pasja (zresztą jedna z kilku). Przypominamy również, że pan Stanisław jest wielokrotnym laureatem Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego, w ostatnim – VI uzyskał II nagrodę w swojej kategorii.
P.S. Nagrania konkursowych utworów można odsłuchać wchodząc na stronę konkursu www.cma-accordions.com w zakładkach: „chromatic accordion” – wyniki Trophe Mondial IOT 13 oraz „ Richard Galliano”- Trophee Mondial -wyniki solo senior.

Wydania: