marzec 2016

Kiedy czyta się najnowszą książkę wielkiego przyjaciela kłodzczan i Kłodzka Henryka Wańka pod tytułem "Jak Johannes Kepler jadąc do Żagania na Śląsku zahaczył o Księżyc" ma się nieodparte wrażenie mądrej zabawy. Zabawy dawnej, szacownej, ale zawsze rozwijającej przez intrygującą nieprzewidywalność efektów. Mam mianowicie na myśli kalejdoskop. Pamiętacie? Każdy obrót to inny układ kolorowych szkiełek lub kolorowych papierków, które umieszczono lub, co też się zdarzało, sami umieściliśmy wewnątrz tego prostego urządzenia optycznego.

Wieczór mistrzów gitary - 1 kwietnia godz. 19.00 sala widowiskowa KCKSiR.

Po raz 19. Festiwal Gitarowy na Ziemi Kłodzkiej - zapraszamy na koncerty od 29 marca do 3 kwietnia.

2 kwietnia w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku o godz. 16.00 wiosenny koncert chóru Concerto Glacensis i wystawa Czeska Wiosna.

Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na koncert 9 kwietnia godz. 18.00. Sweterek czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości - Michał Wiśniewski i Andrzej Wawrzyniak.

Książki o. Richarda Rohra ofm powoli nabierają znaczenia. Tego znaczenia, z którym autor wcale się nie kryje. No bo kiedy czytamy w "Siewcy miłości", czyli w książce o Franciszku z Asyżu takie oto zdanie: "Idee same w sobie nigdy nie są prawdziwe", to możemy się spodziewać co najmniej kilku mniejszych lub większych prowokacji. Naturalnie w pierwszej kolejności odniesionych do chrześcijaństwa, choć hipotez/tez na temat szeroko ujętej współczesności znajdziemy sporo w tym i w innych tekstach założyciela Centrum na Rzecz Działania i Kontemplacji. Swoją drogą mądre połączenie!

9 kwietnia 2016 r. godz. 16.00 (sobota) w ramach cyklu "strońskiej
onufriady" zapraszamy do kaplicy św. Onufrego na koncert Dominiki Zamary
- sopran z Włoch (Padwa), która wystąpi z koncertem "Słynne arie
operowe". Wstęp wolny!

Masz 40 – 49 lub 70- 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!
Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.
LUX MED Diagnostyka oraz Urząd Miasta Głogowa zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
2 kwietnia w Kłodzku przy Galerii Handlowej Twierdza Kłodzko, Noworudzka 2
Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat:

Festiwal Artystyczny, który w zeszłym roku cieszył się dużą popularnością i odbił się w prasie szerokim echem - odbędzie się 16 kwietnia w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł.