grudzień 2015

Boże Narodzenie pozwala na sięgnięcie po lektury nieco inne niż zwykle. Z paru przyczyn. Bo więcej wolnych chwil, bo odkładane zaległości kuszą, bo trochę chcemy odpocząć od "cięższych" kategorii. Jest jeszcze jeden powód. Niebanalny. Otoczka i atmosfera Świąt pozwalają na powrót "dziecka w nas". No i stąd też dzisiejsza lektura. Bo oto przed nami, w tym tygodniu, książka z kręgu tych, które bawią, uczą, dają do myślenia.

Kłodzka Lekcja Śpiewania

Autor: 
inf. wł.
11.jpg

Centrum Kultury Chrześcijańskiej - IX Kłodzka Lekcja Śpiewania 11 Listopada.

Sukces z Naturą w tle

Autor: 
D. Chmielarz
WP_20140726_023.jpg

Do konkursu ogólnopolskiego, dotyczącego inwestycji polegających na modernizacji istniejących obiektów, zgłoszono 762 projekty; wyłoniono spośród nich 62 finalistów; jednym z tych kilkudziesięciu został Zbigniew Cisło – „Usługi Projektowe i Inwestycyjne Kudowa-Zdrój”. Inwestorem projektu jest Park Narodowy Gór Stołowych, jego autorami: arch. Zbigniew Cisło, arch. Marta Milke, współprojektantami – inż. budowlany Piotr Kowalczyk i tech. budowlany Artur Malik.

Ścieżkami kultury po Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
KO-A, MA
URB.jpg

* 26 września w Bazylice Wambierzyckiej odbył się 3. Przegląd Młodych Organistów. Wystąpiło sześciu wykonawców: M. Pecháček, O. Mejsnar i V. Darebny z Czech (z klasy prof. V. Uhliřa i J. Rafaja) oraz K. Opałka, A. Zok i H. Zydek z Polski (z klasy prof. P. Rojka). Artyści grali utwory wielkich mistrzów okresu baroku, romantyzmu oraz muzyki współczesnej. Młodzi wykonawcy sprawili melomanom wspaniałą ucztę duchową.

Srebrna Góra w słońcu

Autor: 
IC
SKKT-DSC05978.jpg

W sobotę 24 października przy Intermarche spotkały się dwie grupy noworudzkich turystów. Wspólne zdjęcie i Gwarkowie ruszyli w stronę Wambierzyc, a turyści z „Siódemki” i Gimnazjum nr 2 zamierzali zdobyć Fort Ostróg w Srebrnej Górze. Wędrówka rozpoczęła się w gęstej mgle. Na wysokości Ugorów można było podziwiać unoszący się w błękitnej poświacie Wielki Szczeliniec czy ściankę wspinaczkową. Trasa nowego szlaku przez Garb Dzikowca, wyznaczonego przez członków PTTK, wymagała taterniczych umiejętności.

Poznaj swoją okolicę

Autor: 
Paweł Dywański
Foto: 
Robert Sadko
rower.jpg

27 września br. odbyła się wycieczka rowerowa z cyklu „Gmina Aktywna z Natury – Poznaj Swoją Okolicę”, w której udział wzięło 25 osób, głównie mieszkańców Stronia Śląskiego, Lądka-Zdroju, Międzylesia. Na zakończenie wycieczki nad Zalewem w Starej Morawie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizatorami cyklu wycieczek są CETiK oraz SPA „Jaskinia Niedźwiedzia” w Stroniu Śl.

Policjant z Kłodzka dwukrotnym mistrzem w pływaniu

Autor: 
inf. WM
5rekin555.jpg

Już po raz III odbyły się Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Zawody rozegrano w Lublinie, na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku – aspirant sztabowy Andrzej Juszczak z zawodów wrócił z trzema medalami, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo w pływaniu.
W zawodach wzięło udział 63 funkcjonariuszy, którzy walczyli w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Zawodnicy reprezentowali niemal wszystkie województwa. Patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji oraz Prezydent Miasta Lublin.

XIV MTB o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej

Autor: 
Marek Gałowski
15.10.jpg

Około 250 osób (w tym przedszkolaki) wzięło udział w zawodach rowerowych MTB o Puchar Leśniczego Spalonej Górnej.

Powiatowa Spartakiada w Nowej Rudzie

Autor: 
Irena Caryk
1spartakiada.jpg

Wytrwałości nie brakuje organizatorom, a przede wszystkim uczestnikom wielkiego, pięknego przedsięwzięcia, jakim stała się Powiatowa Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Już po raz XVII w pierwszą sobotę października na zaproszenie Stowarzyszenia „Nasza Nadzieja“ przybyli do Centrum Turystyczno-Sportowego zawodnicy ze szkół specjalnych, integracyjnych Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomcy i to nie tylko z powiatu kłodzkiego, ale i z Mikoszowa i z Brou-mova.

Horoskop na listopad

Autor: 
wróżka

Baran
Listopadowy nastrój nie jest Ci obcy. Jak co roku znajdziesz jednak na to sposób. Dobre towarzystwo, ciekawa i z humorem napisana książka, żywiołowy koncert. I tak trzymaj!
Byk
Może warto skorzystać z okazji, że trochę czasu jakby więcej wieczorem. Spróbuj dobrze go zagospodarować na sensowny wypoczynek i nie przegap tej okazji.
Bliźnięta
Zdrówko Ci nie domaga? Masz znowu katar? Oj, zrób sobie dobrą kurację czosnkową lub witaminową. Odpocznij! Masz przecież teraz na to czas. I zdrówko wróci.
Rak