grudzień 2011

Szlakiem wiatraków .... - 1

Autor: 
Ania Kurtasz
wiatrak.jpg

Jaki wariat jedzie prawie 100 km, aby zobaczyć kupę gruzu? Tylko ja, czy ktoś jeszcze jest do tego zdolny? Z tą kupa gruzu to przesada, ale we wtorek 19 lipca bieżącego roku przejechaliśmy sporo kilometrów, aby zobaczyć – i sfotografować – pozostałości wiatraków holenderskich w powiecie ząbkowickim.

Jarmark Adwentowy w Długopolu-Zdroju

Autor: 
Marek Gałowski
jarm.jpg

Już po raz czwarty w Długopolu-Zdroju zorganizowany został Jarmark Adwentowy. W minioną sobotę - 10 grudnia br., przy głównej alei w Parku Zdrojowym stanęło kilkanaście kramów. Oferowano przede wszystkim ozdoby choinkowe, stroiki, upominki i kartki świąteczne, produkty rękodzieła artystycznego oraz świąteczne smakołyki: miody, bakalie, pierniki.

Kłodzka przychodnia wyremontowana

Autor: 
inf. Marta Zilbert
przychodnia (2).jpg

Od kilku tygodni budynek przychodni SP ZOZ Kłodzko przy ul. Wojska Polskiego prezentuje się nadzwyczaj efektownie. Dzięki zdobyciu przez dyrekcję dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można było przeprowadzić tam termomodernizację, wymienić stolarkę okienną, a także położyć nową elewację.

Zakupiono samochód do selektywnej zbiórki

Autor: 
DB
bolisęga5.jpg

Od nowego roku rusza obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. W związku z tym we wtorek 29 listopada na terenie NUK w Nowej Rudzie nastąpiło przekazanie specjalistycznego pojazdu do tego celu, który został zakupiony w ramach projektu wartego 700 tys. zł. Razem z samochodem zakupiono 70 gniazd, z trzema „dzwonami” w każdym z nich.

Święty Mikołaj otwiera SPA Medical Dwór Elizy dla dzieci...

Autor: 
Monika Krzysztofik
mikołaj.jpg

W dniu 6 grudnia 2011 roku o godz. 15.00, w Hotelu SPA Medical Dwór Elizy w Długopolu Zroju odbyła się impreza Mikołajowa dla dzieci z Domu Dziecka z Domaszkowa i Bystrzyckiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych.

Mikołajowo-matematyczne zmagania

Autor: 
Joanna i Waldemar Jacukowie
zmagania4.jpg

6. grudnia 2011 roku w Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się kolejny już, XII Międzygimnazjalny Mikołajowy Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki – Teresa Sobczuk i Joanna Ćwik-Jacuk oraz nauczyciel informatyki – Waldemar Jacuk.

Na sportowo i mikołajowo w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Lucjan Morajda
turniej1.jpg

W sobotę 10.12.2011r. od godzin rannych do późnych popołudniowych Hala Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej tętniła życiem sportowym. Wszystko zaczęło się o godzinie 10.00. X Polsko- Czeskim Halowym Turniejem Piłki Nożnej Oldbojów. Drużyny Jiskry z Usti nad Orlicą, KS „Polonia” Bystrzyca Kł., LKS „Zamek” Gorzanów i „Władmor” Bystrzyca Kł.

Paweł Mazurek obronił tytuł mistrza Polski w scrabble!

Autor: 
(mic)

3 grudnia w Warszawie odbył się IV Mikołajkowy Turniej Scrabble, w którym uczestniczyło 74 zawodników ze szkół w całej Polsce. Zwycięzcą turnieju został Paweł Mazurek, a kolejny zawodnik reprezentujący ZSA uplasował się na 16. pozycji, co też jest niemałym sukcesem w zmaganiach ogólnopolskich. Zawody organizowane są cyklicznie przez Polską Federację Scrabble we współpracy z firmą Mattel Poland.

Sztandar przewodników PTTK

Autor: 
inf. Marta Zilbert
sztandar.jpg

Od 10 grudnia br. kłodzkie Koło Przewodników PTTK ma oficjalnie swój sztandar. Podczas mszy w kościele oo. jezuitów w Kłodzku, proboszcz parafii ks. Henryk Całka dokonał poświęcenia sztandaru i udzielił przewodnikom z kłodzkiego PTTK oraz wszystkim ich sympatykom i przyjaciołom błogosławieństwa.

Choinka, pierniki, kolędy...

Autor: 
Anna Nowak
szczytna1.jpg

I nie tylko. To wszystko w Bibliotece Publicznej w Szczytnej na wystawie „Potrafimy na Święta Bożego Narodzenia”. Są jeszcze aniołki (papierowe, drewniane, gipsowe, z masy solnej, patyków i kory), bombki choinkowe (ze wstążek, sznurków, cekinów, koronek, makaronu), stroiki, kartki świąteczne, obrazy i wiele innych. Autorami prac są przede wszystkim mieszkańcy Szczytnej, ale nie tylko.