Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
GMINA NOWA RUDA20.jpg
GMINA NOWA RUDA21.jpg
GMINA NOWA RUDA22.jpg

* GMINA NOWA RUDA. BEZPŁATNE ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA
W ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, uczniowie z klas I-III szkół podstawowych po raz kolejny uczestniczą w bezpłatnych zajęciach nauki pływania. Udział w nich bierze 82 dzieci – po dwie grupy ze szkół z Jugowa, Ludwikowic Kł. i Bożkowa. Zajęcia rozpoczęły się 18 września i trwać będą do grudnia 2018 roku.
* GMINA NOWA RUDA. DOŁADUJESZ TELEFON SIEDZĄC NA ŁAWCE
Firma Orange zamontowała wyjątkową ławkę solarną, która pobiera energię elektryczną ze słońca. Można w niej np. naładować telefon oraz korzystać z bezpłatnej sieci wi-fi. Ławka stoi przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.
* GMINA NOWA RUDA. OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI W JUGOWIE
Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Jugowie to jeden z 3 nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych, który został oddany do użytku na terenie gminy w os-tatnich dniach. Pozostałe dwa powstały w Przygórzu i Bożkowie. Ww. obiekty łączą w sobie możliwość rozwoju sprawności fizycznej u dzieci oraz zapewnienia utrzymania kondycji fizycznej u dorosłych i osób starszych. Na budowę obiektów Gmina Nowa Ruda pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 150 000 zł.
Zadowoleni z inwestycji mieszkańcy Jugowa, skupieni wokół Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa, dołożyli ze swojej strony cegiełkę w postaci uprzątnięcia otoczenia placu zabaw, siłowni plenerowej i miejsc do gry w szachy i warcaby. Mieszkańcy m.in. wycięli samosiejki, zebrali liście i odpady. Teraz pozostaje tylko czekać na piękną pogodę, by cieszyć się w pełni ze wszystkich zamontowanych urządzeń.
* GMINA NOWA RUDA. ŚWIETLICA W CZERWIEŃCZYCACH JAK NOWA
Ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich została wyremontowana elewacja na budynku sali wiejskiej w Czerwieńczycach. Wartość zadania wyniosła 314 713,89 zł. Dodatkowo, w ramach tego samego zadania, za 63 395,54 zł zakupiono wyposażenie do sali wiejskiej i świetlicy środowiskowej, m.in. meble, sprzęt multimedialny, wyposażenie kuchenne i inne. Dzięki dofinansowaniu koszt po stronie gminy wyniósł niecałe 37%.
* GMINA NOWA RUDA. SPOTKANIE AUTORSKIE
W piątek, 16 listopada o godz. 19.00 w czytelni Biblioteki Publicznej CKGNR w Ludwikowicach Kł. odbyło się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, reporterką, autorką bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój.” Autorka, laureatka Nike Czytelników 2016, opowiadała o swojej najnowszej książce „Komeda. Osobiste życie jazzu”. Słuchacze poznali kulisy pracy reporterskiej i emocje łączące ją z bohaterami jej książek.
* GMINA NOWA RUDA. ZMIANA RADY GMINY NOWA RUDA
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy VII kadencji tj. w środę 7 listopada, wójt Adrianna Mierzejewska złożyła podziękowania radnym za 4 lata wspólnej i owocnej pracy. Radni gratulowali Wójt wyboru na kolejną kadencję i życzyli wielu kolejnych sukcesów. Inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy odbyła się w środę, 21 listopada o godz. 15:00 w Galerii Sztuki Niezależnej (d. muzeum) w Ludwikowicach Kł.
* GMINA NOWA RUDA. SALA GIMNASTYCZNA W JUGOWIE PO MODERNIZACJI
Zakończyła się termomodernizacja sali gimnastycznej w Jugowie. Budynek przy szkole podstawowej został ocieplony, zamontowano nowe okna i wymieniono dach. Łączna wartość prac to 218 tys. zł.
* GMINA NOWA RUDA. PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
W niedzielę, 18 listopada w sali Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda odbył się 8. Przegląd Pieśni Patriotycznych. W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter ze względu na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora i Chór Kołczanki wprowadziły przybyłych gości w patriotyczny nastrój.
* GMINA NOWA RUDA. GÓRSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 2018 roku w Świerkach odbył się 7. Górski Bieg Niepodległości. Ponad 400 zawodników przebiegło niemal 11-kilometrową trasę po malowniczych Wzgórzach Włodzickich, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera biegu, możliwość posilenia się ciastami domowego wypieku, i wyjątkowe pakiety startowe. W tym roku zawodnicy otrzymali m.in. biało-czerwone czapki i medale pamiątkowe. Pozytywne opinie biegaczy przyniosły organizatorom nagrody – brązowe, srebrne i złote Kozice – za najlepsze biegi w kraju – Bieg na Wielką Sowę i Bieg Niepodległości. Dowodem rosnącej popularności biegu jest z roku na rok coraz większa frekwencja uczestników.
Organizatorem zawodów było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda przy wsparciu wielu osób i instytucji, w tym wójta Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny bieg już za rok, a także na Bieg Na Wielką Sowę. Więcej informacji na www.biegajwgorachsowich.pl

Wydania: