XXI Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa

XXI Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa

W dniach 23-24 lipca, dusznicki młyn papierniczy serdecznie zaprasza na Święto Papieru – fantastyczną, plenerową imprezę organizowaną rokrocznie z okazji urodzin muzeum. Weźmiemy tu udział w licznych warsztatach, konkursach czy też odwiedzimy stoiska z produktami lokalnymi. W tym roku bawimy się w godzinach 10:00 – 18:00!
Jak co roku Muzeum przygotowało atrakcyjną ofertę warsztatową: spróbujemy swoich sił w ręcznej produkcji papieru oraz w marmurkowaniu. Owoce swej pracy będziemy mogli zabrać na pamiątkę. Zobaczymy również jak wygląda praca w technice graficznej zwanej drzeworytem.
Ponadto chętni wezmą udział w konkursie sprawnościowo-wiedzowym, który m.in. sprawdzi wiedzę na temat papieru oraz dusznickiego młyna papierniczego.
Ważnym elementem Święta Papieru będzie możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem, które zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród gości. Prócz ekspozycji stałych, zobaczymy nowo otwartą wystawę prezentującą japoński warsztat papierniczy.
Co więcej – co roku podczas Święta otwierane są wystawy sztuki papieru – tym razem zaprezentowana zostanie przepiękna ekspozycja pt. Puls., autorstwa łódzkiej artystki Ewy Latkowskiej-Żychskiej. Na ekspozycji zobaczymy prace wyrażające jej odczuwanie świata. Będą to inspirowane naturą, wielkoformatowe kompozycje z czerpanego przez nią papieru z kozo i polskich roślin. Kolekcja mniejszych formatowo prac to papiery czerpane techniką japońską. Autorka wystawy poprowadzi również pokaz technicznego wykonania prac z masy papierniczej.
Całość odbywać się będzie przy akompaniamencie zespołu ludowego „Hejszowina”.
Zapowiada się przednia zabawa! Zapraszamy!