Wystawa prac uczestników Dużego Studia Plastycznego

Wystawa prac uczestników Dużego Studia Plastycznego

Szanowni Państwo. Zapraszam serdecznie na wystawę prac uczestników Dużego Studia Plastycznego do Galerii Sztuki pARTer Kłodzkiego Ośrodka Kultury.
Zapewniam Państwa, że warto! Prezentowane prace oddają różne techniki malarskie, różnorodność kolorytów i tematów oraz bardzo wysoki poziom naszych artystów plastyków. Wystawę można zobaczyć w terminie od 26 czerwca do 19 lipca. Zachęcam serdecznie Państwa do przyjścia do nas i poobcowania z wyjątkową sztuką.
Studio plastyczne powstało jesienią 1987 roku. Założycielem grupy był charyzmatyczny pedagog i znakomity plastyk, przedwcześnie zmarły Andrzej Flis. Artysta skupiał wokół siebie młodych twórców, którzy zasilili później środowisko kłodzkich plastyków, nauczycieli sztuki i architektów. Uczestnicy zajęć w młodzieżowym studiu plastycznym prezentowali swoje prace na cyklicznych wystawach pod nazwą SEZON (`88, `89, `93). Od 1995 roku tradycje edukacji plastycznej młodzieży i dorosłych przejął wychowanek Andrzeja Flisa artysta plastyk Bogdan Wieczorek. Wystawy SEZON zaistniały wtedy w obiekcie Centrum Edukacji Kulturalnej. W 2004 roku, po połączeniu kłodzkich placówek kultury, powróciły do Kłodzkiego Ośrodka Kultury.
Uczestnicy „dużego” studia plastycznego zdobywali nagrody i wyróżnienia na Wojewódzkich Przeglądach Form Plastycznych w Kłodzku (1998, 1999), Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej WALOR w Dzierżoniowie (począwszy od debiutu w 2004 roku). W 2014 na przeglądzie WALOR otrzymali osiem nagród i wyróżnień, w 2016 trzy wyróżnienia, w 2019 nagrodę i cztery wyróżnienia. Wystawiali na Salonach Sztuki Nieprofesjonalnej w Kłodzku, Święcie Sztuk Wszelakich w Lądku Zdroju, Lecie Kwiatów w Otmuchowie. Swoje prace prezentowali w siedzibie Bractwa Rycerskiego Matki Bożej Królowej Pokoju w Szczytnej (2011) oraz za granicą w Trebur (partnerski powiat Gross-Gerau - Niemcy, 2004), Landškroun (Czechy, 2015), Hradec Králové (Czechy, 2017). Wystawiali w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku, Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku oraz pawilonie Podziemnej Trasy Turystycznej w Kłodzku. Uczestniczyli w wystawach zbiorowych Bogdan Wieczorek i Goście (2013) oraz Darek Koźlik i Goście (2016). W 2014 i 2015 uczestniczyli w plenerze i wystawiali na wystawie poplenerowej Malowane Kłodzko (pawilon podziemnej trasy turystycznej). Brali udział w wystawie Kłodzki impuls, prezentowanej w galerii Na Hradě w Hradcu Králové (Czechy, 2017). Wystawiali w przestrzeni Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie na wystawie poplenerowej Jaskiniart 2017. W 2018 w Międzylesiu odbył się plener malarski “dużego” studia i wystawa poplenerowa - Kolory pogranicza. Prace inspirowane tematem jaskini pokazywane były w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku na wystawie Jaskiniart 2019.