wrzesień 2020

CEEC797C-330C-4FB4-BD29-B3B492DAB82A.jpg

Wśród prozaików-przyjaciół naszej Noblistki ważne miejsce zajmuje Richard Flanagan. Autor wielu zajmujących książek, wśród których zwracają uwagę, nagrodzone Bookerem w 2014 roku, „Ścieżki Północy”. Na okładce polskiego wydania umieszczono proste wyznanie recenzenta „Sunday Timesa” - „zniewalająco piękna opowieść”. I to prawda, nie tylko marketing. Część tego przekonania została wykorzystana w tytule obecnego odcinka cyklu. Tak tak. W warstwie zasadniczej tej powieści nieludzkie ideologie, które są podstawą działania wielu bohaterów, przegrywają. Jak w baśni!

Lokalne Spotkania Ekologiczne - wykłady, warsztaty, pokazy, produkty regionalne. Zapraszamy do Lądka Zdroju - Inkubator Przedsiębiorczości, 12-13 września 2020.

10 września o godz. 17.00 (czwartek) Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku oraz Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe zapraszają do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku na spotkanie autorskie z Krzysztofem Filipowiczem, długoletnim dyrektorem kłodzkiej biblioteki oraz autorem nowego wydawnictwa KTO pt. „Smaki życia”.

17 września o godz. 17.00 (czwartek) Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku oraz Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe zapraszają do Centrum na spotkanie autorskie z siostrą Benedyktą Karoliną Baumann, autorką nowej powieści pt. „Niebo w kolorze popiołu”.
19 września o godz. 18.45 (sobota) zapraszamy do Centrum na prapremierę nowego musicalu „Miłość zmartwychwstała”, w reżyserii s. Benedykty Karoliny Baumann, z muzyką Przemka Piechockiego i wykonaniu grupy teatralnej „Dzikie koty”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wony i obowiązuje na nich reżim sanitarny.

Oparty na "Pamiętniku z powstania warszawskiego" monodram czy może raczej performatywne czytanie. Reżyseria i wykonanie: wybitny Adam Woronowicz. Na scenie towarzyszy aktorowi grający na żywo na gitarze i kontrabasie Karim Martusewicz. Nie znajdziemy tu wyszukanej scenografii i inscenizacyjnego rozmachu, są za to fakty i cała przerażająca codzienność płonącej Warszawy. Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do czytania najnowszego numeru Gazety Prowincjonalnej - BRAMA. Liczne barwne reportaże, felietony, bieżące informacje z regionu. Tym razem gazeta wzbogacona o dodatek medyczny!