sierpień 2020

ZBIÓRKA NA CEL
Nierefundowane leczenie w Nationwide Childrens Hospital w Ohio
Julia Kuczała, 18 lat
Radków, dolnośląskie
Nowotwór złośliwy mózgu - Pineoblastoma
Rozpoczęcie: 31 Lipca 2020 
Zakończenie: 30 Września 2020

Yan Lianke.jpg

Stary cytat powiada – Chińczycy trzymają się mocno. Można dodać – bardzo mocno. Naturalnie mając na myśli literaturę. Swoją drogą, w zabawie, którą zaproponowała „Brama”, żeby Komitetowi podpowiadać czytelnicze typy do literackiego Nobla 2020, zbliżamy się powoli do końca. Październik za pasem. Już czas robić zakłady. Obstawiać swoje typy. Dla satysfakcji.

W dniach 23-26 sierpnia w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się 9. Festiwal Aktorstwa Filmowego. Szczegóły na plakacie.

14-16 sierpnia - szczegóły na plakacie.

14-16 sierpnia - KLETNO NAD STAWAMI. Szczegóły na plakacie.

Start Cetik - szczegóły na plakacie.

CETIK w Stroniu Śląskim zaprasza 6, 7, 11 i 20 sierpnia - godz. 16.00.

Rajd 9 sierpnia godz. 10.00 - spotkanie pod CETIK w Stroniu Śląskim, godz. 9.50.

Sognando Quartet to wyjątkowy zespół tworzony przez młode artystki, studentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Aleksandrę Głuch (skrzypce), Justynę Honkisz (skrzypce), Joannę Talarek (altówka) i Karolinę Kocyłę (wiolonczela). 9 sierpnia, godz. 15.00, Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju. Wstęp bezpłatny.

W tym roku, w sierpniu, już po raz jedenasty zarówno najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy, jak i początkujący biegacze rozpoczną biegową wspinaczkę na Wielką Sowę. Ten najwyższy szczyt Gór Sowich ściąga rok rocznie rzesze amatorów biegu alpejskiego. Trasa słynnego i popularnego biegu, to prawie 10 km z przewyższeniami + 475 m. Gmina Nowa Ruda i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, jako organizatorzy tej niepowtarzalnej imprezy skupiają się na co raz to lepszym przygotowaniu biegu, uatrakcyjnieniu trasy oraz skuteczniejszej promocji.