lipiec 2020

mietek.jpg

W naszej zabawie - typowaniu do literackiego Nobla 2020 - dochodzimy od czasu do czasu do bardzo skomplikowanych, niełatwych do rozwikłania problemów. Takich, które trudno traktować wyłącznie w kategoriach myślenia o konstruowaniu fikcji, obrazów, czy oceny autorskich rozważań opartych na wyobraźni i intelekcie. Wykraczają te sprawy poza stereotypowy zakres opiniowania słowa artystycznie układanego, a wchodzą w sfery społeczne, polityczne, ba, etniczne. Literatura i problemy etniczne? A jakże. Już wyjaśniam. Takie tylko drobne przypomnienie z naszego podwórka.

Bystrzyca Kłodzka zaprasza na wakacyjne atrakcje: wakacyjne podróże, taniec, warsztaty i animacje, teatr...

Plenerowe, interaktywne spektakle teatralne dla całej rodziny:
„Morskie opowieści” oraz „Podróże dookoła świata”
(termin spektakli: 30 lipca, godz. 16.00 i 17.15, miejsce: Park Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku, wstęp wolny)

Pejzaże Qlinarne Polanicy-Zdroju 2020 odbędą się zgodnie z planem. Na miłośników wyjątkowych smaków i aromatów czekają dwa dni pełne atrakcji. Już 18 i 19 lipca wszyscy spotkamy się w samym sercu miasta przy Muszli Koncertowej. W festiwalu wezmą udział najlepsi szefowie kuchni, gwiazdy kulinariów, nie zabraknie występów znanych polskich muzyków. Na deser będzie można nabyć najlepsze lokalne produkty. Pejzaże Qlinarne Polanicy-Zdroju będą jedną z pierwszych tego typu imprez po pandemicznym odmrożeniu.

7 sierpnia, godz. 20.30
NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM „Danse macabre czyli rzecz o zarazie w Kłodzku 1680 roku.”
START: 7 sierpnia 2020 r., godz. 20.30, fontanna z lwem przy kłodzkim ratuszu
Impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy, wzbogacona o działania performatywne. Ma na celu przybliżenie widowni historii Kłodzka.
W tym roku pokażemy Państwu miejsca związane z epidemią dżumy, która w 1680 r. dotknęła Kłodzko. Dowiemy się jak wyglądało życie kłodzczan w czasie zarazy i przyjrzymy zabytkom z tego okresu.

Kłodzki Ośrodek Kultury, tradycyjnie od wielu lat organizuje imprezę cieszącą się dużym zainteresowaniem i udziałem publiczności o nazwie „Kwiaty Lata”. To wydarzenie ma charakter konkursowy a warunkiem udziału jest wykonanie kompozycji florystycznej z kwiatów i ziół.Zgłoszone bukiety prezentowane są również podczas wystawy w Galerii Sztuki pARTer Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy serdecznie Wszystkie osoby zainteresowane do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Polecamy: wieści z Międzylesia, Szczytnej, Lądka-Zdroju, Gminy Nowa Ruda... Gdzie mieszka Makatka zbójnicka? Remont Mostu w Nowym Gierałtowie.Muzyczne aktualności gitarowe i akordeonowe. Sytuacja PKS w Kłodzku. Czy jaskółki wróżą dobrze? I co piszczy w trawie... Czy i polityka i gospodarka i kultura... dla każdego coś interesującego.