Wieści ze szkoły w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
h1.jpg
h2.jpg
h3.jpg
h4.jpg

* Mistrz pięknego czytania
25 marca w Bibliotece Publicznej w Szalejowie Górnym odbył się „Konkurs Pięknego Czytania – Jaś i Małgosia”, któremu patronował Wójt Gminy Kłodzko. Dzieci w wieku 7-10 lat, pod opieką nauczycieli, przygotowywały czytanie fragmentów książek autorstwa pani Agnieszki Urbańskiej, która jednocześnie była jedną z jurorek.
W ocenie brano pod uwagę: płynność przekazu, stylizację, emocjonalny przekaz oraz dykcję, bezbłędność i wyrazistość czytania. W konkursie wzięli też udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach.
W kat. uczniów kl. I zaprezentowali się: Maja Zielińska i Miłosz Kryjak, który zajął II m., zaś w kat. uczniów kl. IV fragmenty przeczytali: Oliwia Zaziębło – I m. i Filip Gusławski – III m. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

*WRĘCZENIE NAGRÓD W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Dnia 30 marca br. miało miejsce wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Przestrzeń bliska naszej rodzinie”. Konkurs był zrealizowany we współpracy Gminy Kłodzko z Fundacją Ekologiczną „Zielona Akcja” w ramach projektu pod nazwą „Bliska Przestrzeń”. Uczniowie z naszej szkoły licznie i chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. W kat. uczniów młodszych: I m. zajęła Zuzanna Termolik z oddziału przedszkolnego, natomiast w kat. uczniów w przedziale 12-15 lat wyróżnienia otrzymali: Lena Tomera, Natalia Konopka i Mateusz Lewandowski. III m. przypadło Hannie Olszowy, II Antoniemu Lewandowskiemu, I Judycie Ciszewskiej. Wszyscy uczniowie uczęszczają do kl. VII a. Serdecznie gratulujemy.

*DZIEŃ WIOSNY – PIĘKNY I RADOSNY
W Szkole Podstawowej w Krosnowicach, ten dzień jest zawsze pełen śmiechu i radości dzieci, a także dorosłych. Wszyscy razem świetnie się bawimy i spędzamy ten czas inaczej niż pozostałe dni w tygodniu. Obchody tego wydarzenia zaplanowane zostały przez szkolny samorząd i jego opiekunów, panie: Maję Kryjak i Kamilę Kachel na dzień 21 marca, czyli poniedziałek. Nazwany został „Dniem na opak”, bo należało się ubrać w odmienny sposób. Założyć dwa inne buty, bluzę tył na przód, włożyć dziwne nakrycie głowy czy przyozdobić swój strój według najdziwniejszego pomysłu pod słońcem. Każda klasa, wraz ze swoim wychowawcą, przygotowywała po dwóch przedstawicieli, którzy w sali gimnastycznej zaprezentowali niezwykłą modę „na opak”. Wyłonione i nagrodzone zostały najciekawsze propozycje. Nie zabrakło też symbolicznych kukieł zwanych Marzannami, kolorowych kwiatów, wstążek i oczywiście dobrej zabawy.

*PRIMA APRILIS W SZKOLE
Z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas, prowadzonego przez panią Małgorzatę Adamiak, ten dzień był inny od pozostałych. Wcześniej ogłoszono, że będzie to „Dzień bez plecaka”. Każdy uczeń w tym dniu miał zapakować swoje podręczniki do czego tylko chciał, wziąć przysłowiową złotówkę, przyodziać się w dobry humor i ochoczo przywędrować do szkoły. Tak też się stało, bo od przedszkolaka do ósmoklasisty – każdy uczeń był uśmiechnięty i „spakowany” w coś innego. Były: taczki, walizki, kartony, siatki na ryby, wózki dziecięce dla lalek, worki, skrzynki, a nawet toaletki i nocne szafki. Pomysły przednie, masa śmiechu, co naturalnie przekładało się na dobrą atmosferę panującą w całej szkole. Było gwarno, kolorowo i wesoło. „Sypały” się datki na cel charytatywny, który w tym roku przeznaczony zostanie na ukwiecenie terenu wokół szkoły. Gratulujemy pomysłów!!!!

Wydania: