TERENOWY PUNKT PASZPORTOWY W KŁODZKU

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
002.jpg

Po długich staraniach i negocjacjach, Maciej Awiżeń – starosta kłodzki oraz Piotr Marchewka – etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, podpisali wspólnie 7.04.2022 r. z wojewodą dolnośląskim – Jarosławem Obremskim, list intencyjny dotyczący powstania Terenowego Punktu Paszportowego w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.
Za sprawą intensywnych, wielomiesięcznych działań Zarządu Powiatu Kłodzkiego, udało się doprowadzić temat do końca, a nie było to łatwe, choćby ze względu na panującą pandemię a na sam koniec wybuch wojny w Ukrainie. Terenowy Punkt Paszportowy w Kłodzku to ogromne udogodnienie dla naszych mieszkańców. Wiemy jakie trudności ze względu na ogromne zainteresowanie pojawiają się w Wałbrzychu czy Wrocławiu. Oprócz podróży, czas pochłaniają tam długie kolejki. Kłodzki punkt zaoszczędzi nam wiec naprawdę sporo czasu.
Podpisanie listu intencyjnego odbyło się w nowym, niedawno przekazanym do użytku przez powiat mieszkańcom, budynku przy ul. Wyspiańskiego. To właśnie tam zostały przygotowane nowe pomieszczenia na ten cel. W punkcie mają być zatrudnione na stałe dwie osoby. Koszt powstania takiego punku szacunkowo wyniesie ok. 200 tys. zł. Koszt wyposażenia w specjalistyczny sprzęt, jak komputery, serwery i inne urządzenia specjalne poniesie powiat, a Wojewoda częściowo dofinansuje pensje i szkolenie dla pracowników. Po spełnieniu wszystkich wymagań i uzyskaniu niezbędnych zgód, chcielibyśmy uruchomić pracę punktu jak najszybciej od momentu podpisania końcowego porozumienia.
Dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa i Urzędu Wojewódzkiego, którzy mocno pracowali, aby doszło do podpisania tego listu intencyjnego. Dziękujemy też bardzo za mocne wsparcie i działania na rzecz powstania punktu paszportowego, pani poseł na Sejm RP – Monice Wielichowskiej.
W trakcie podpisania obecny był również Senator RP – Aleksander Szwed, któremu Wojewoda Dolnośląski, również podziękował za starania w tej sprawie.

Wydania: