Bibliotekarka czyta dzieciom

Autor: 
inf.MH
7agata.jpg

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej czyta dzieciom w Przedszkolu Gminnym w Jaszkowej Dolnej przez cały rok.
Pani Agata w podróż do przedszkola za każdym razem zabiera kuferek z książeczkami o przygodach Kubusia Puchatka. Trzeba podkreślić, że Kubuś Puchatek to bohater najbardziej uwielbiany przez przedszkolaki.
Tym razem, dzieci odbyły podróż do Stumilowego lasu w poszukiwaniu Puchatka pociągiem, w rytm melodii „Jedzie pociąg z daleka…”. Na stacji końcowej zastano tylko bardzo smutnego Kłapouchego, który w niewyjaśnionych okolicznościach zgubił ogon. W ramach pocieszenia, upieczono wspólnie pyszne niewidzialne pierniczki z dużą ilości miodu i truskawek. Kiedy już odnaleziono ogon Kłapouszka, każdy mógł spróbować doczepić ogonek, ale dla utrudnienia z zasłoniętymi oczami. Śmiech dzieci było słychać aż w przedszkolu w Krosnowicach. Na zakończenie tej podróży wspólnie przeczytano i zainscenizowano krótką opowieść o tym, jak to Kubuś Puchatek szukał ogonka Kłapouchego. Do widzenia dzieci.

Wydania: