NOWA KLASA PATRONACKA W NOWORUDZKIEJ SZKOLE TECHNICZNEJ

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001ss.jpg

Firmy Framo Morat oraz Morat Swoboda Motion we współpracy z Noworudzką Szkołą Techniczną, która jest szkołą prowadzoną przez Powiat Kłodzki, utworzą od września 2022 roku grupę patronacką dla branżowej szkoły 1 stopnia w zawodzie:
• operator obrabiarek skrawających.
Umowa oraz ustalenia poczynione z firmami Framo Morat oraz Morat Swoboda Motion, przewidują, że firmy te będą prowadzić zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposażając uczniów w ubrania robocze, zapewnią posiłek w czasie zajęć praktycznych oraz będą wypłacać uczniom stypendia.
Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.
Starosta kłodzki – Maciej Awiżeń podkreślił, że taki system edukacji zawodowej prowadzony pod patronatem firm, sprawdza się i jest dobrym kierunkiem do przygotowania wykwalifikowanej kadry pracowniczej.
Obie firmy mają swoje zakłady produkcyjne w Nowej Rudzie - Słupcu.
Firma Framo Morat https://pl.framo-morat.com/ projektuje i realizuje rozwiązania napędowe począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie planetarne i ślimakowe, aż do kompletnych silników przekładniowych. Jesteśmy niezawodnym partnerem podczas prac rozwojowych i konstrukcyjnych, w fazie prototypowania i testów, także na etapie montażu oraz produkcji seryjnej.
Morat Swoboda Motion https://pl.morat-swoboda.com/ produkuje komponenty napędowe i systemy zapewniające niezawodny i precyzyjny komfort i ruch dla wszystkich typów pojazdów elektrycznych. Oferta obejmuje wały napędowe z zębatkami, przekładnie planetarne, przekładnie walcowo-czołowe, koła zębate i części obudowy technicznej, które łączą w sobie zalety metalu i tworzywa sztucznego. Produkowane systemy napędowe łączą dziesięciolecia doświadczeń w technice przekładni i napędów z Know-How z obszaru mechatroniki, elektroniki, czujników i elementów wykonawczych.
Przy podpisaniu umowy o współpracy obecni byli:
Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, Piotr Marchewka – etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Brygida Gąsior – dyrektor Noworudzkiej Szkoły Technicznej, Mariusz Bielecki – kierownik Fabryki Framo Morat, Agata Osicka-Bochan – przedstawiciel Morat Swoboda Motion.

Wydania: