Ludowy Zespół Śpiewaczy „Waliszowianie”

Autor: 
Danuta Koniuszek
148600880_3604705236244780_5671642600885109036_o.jpg

Ludowy Zespół Śpiewaczy „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa otrzymał NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „Kolęda 2021” w Bogatyni.
Zespół „Waliszowianie”z Nowego Waliszowa rywalizował wśród jedenastu wspaniałych zespołów w ramach polsko-niemieckiego projektu „W drodze przez kulturę trójstyku.”
Udział brało osiem zespołów polskich i trzy zespoły niemieckie.
W Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych Zespół „Waliszowianie” zajął II równorzędne miejsce wraz z innymi zespołami.
Ważnym elementem konkursu dla Zespołu „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa jest komentarz pana Michała Głąby, Polaka, który cały czas mieszka w Tarnowicy Polnej (obecnie Ukraina) – cytat: „Cieszę się Tarnowianie, brawo. Serdecznie dziękuje za podtrzymywanie tradycji naszych przodków, jestem bardzo wzruszony, cudowne wykonanie, brawo ”.
Najprzyjemniejszą nagrodą dla artystów jest nagroda publiczności, którą otrzymał Zespół „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa – 497 lajków za co serdecznie dziękujemy tym, którzy na nas głosowali.
Zespół „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa zakończył wspaniałymi nagrodami okres kolędowy.

Wydania: