Pożegnaliśmy Siostrę Łucję

Autor: 
inf.wł.
ucja.jpg

Odeszła 2 sierpnia br. po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 68 lat. Całe swoje życie poświęciła niepełnosprawnym, nieuleczalnie chorym dzieciom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Piszkowicach, którym stworzyła prawdziwy dom. Za pracę na rzecz dzieci w 2017 r. została odznaczona Orderem Uśmiechu, najwyższą nagrodą międzynarodową przyznawaną przez dzieci.
Siostra Łucja (Eugenia Jakubowicz) od 1976 r. związana była z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym dla dzieci w Piszkowicach, a od 1985 roku kierowała placówką. Przez te lata zbudowała wysokiej klasy ośrodek dla chorych dzieci, tworząc też niezwykłą atmosferę miłości, życzliwości i zaufania Bogu w każdej sprawie. Miała szczególne nabożeństwo do św. Józefa i Matki Teresy z Kalkuty. Była bardzo skromna i nigdy nie lubiła mówić o sobie – zarówno o swoich sukcesach, jak i o cierpieniu, którego również bardzo doświadczała walcząc z chorobą nowotworową. Emanowała z niej dobroć, łagodność, otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Była przedsiębiorcza – rozbudowała zakład, aby poprawić warunki bytowania dzieciom, wykopała studnię, aby nie zabrakło wody
W środę, 9 września br. na cmentarzu parafialnym pw. Jana Chrzciciela w Piszkowicach odbył się pogrzeb siostry Łucji. Została pochowana obok zmarłych dzieci, podopiecznych ZOL. Wcześniej, o godz. 13.00 odbyła się msza święta w intencji zmarłej, której przewodniczył bp Adam Bałabuch. Tłumy osób, kapłani, zakonnicy, siostry zakonne oraz bliscy zmarłej i osoby, na których życie ta niezwykle skromna siostra wywarła duży wpływ, towarzyszyły w jej ostatniej drodze.
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie...

Wydania: