Letnie V Zderzenie Teatrów

Autor: 
Mirosław Awiżeń
t1.jpg
t2.jpg
t3.jpg
t4.jpg

Szczudlarska parada – w wykonaniu dwóch teatrów: Teatru Znak z Gdańska i Teatru 3,5 z Dzierzgonia – oficjalnie otworzyła w Kłodzku Festiwal „Przestrzeń i Forma”.
Spotkania plenerowe z teatrem odbywały się w dniach 20-23 sierpnia 2020 r., tradycyjnie w kilku miejscach: w Rynku, na Osiedlu Kruczkowskiego, na Kłodzkim Skwerze Kultury i moście Św. Jana. Niestety sobotnim prezentacjom przeszkodziła natura – czyli niezwykle ulewny deszcz.
Duża frajdę miały dzieci oglądając spektakl pacynkowy – nowoczesną i pełną humoru adaptację znanej bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatr Wyobraźni z Lądka Zdroju.
Świetnie też bawili się uczestnicy widowiska cyrkowo-teatralnego „Tobi Show”. Autorski pokaz Tobiasza Cichońskiego wciągnął widzów w świat magii.
Wystąpili także: Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, który zaprezentował wielokrotnie nagradzany spektakl 3xTAK. RUDNICKI, Grupa tańca z ogniem i światłem „Flamme”, KA-BA Teatr Tańca Enza ze Słupska oraz Pan Fotograf. Czyli sporo różnorodnych spotkań z teatrem „na trawie i bruku”. Jak zaznaczył Marek Mazurkiewicz – dyrektor KOKu we wstępie do programu Festiwalu:
„Środek ciężkości festiwalowych propozycji położyliśmy na spektakle i działania familijne o charakterze lekkim, łatwym i przyjemnym, ale nie zabraknie też mocniejszych akcentów, dotkliwie dotykających współczesnych problemów”.
Patronat Letnich V Zderzeń Teatrów w Kłodzku: Burmistrz Kłodzka, Starosta Kłodzki

Wydania: