Kurort Lądek-Zdrój wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej PROMOWAŁ WALORY REGIONU PODCZAS 15. EDYCJI MOTO SAFETY DAY W GDYNI!

Autor: 
Grzegorz Szczygieł
ladek2.jpg

Kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, bezpieczeństwo w ruchu komunikacyjnym oraz elektromobilność – to tylko niektóre z aspektów i atrakcji jubileuszowej edycji Moto Safety Day, która odbyła się 22 sierpnia w Gdyni przy Polance Redłowskiej.
Wydarzenie to, skierowane zarówno do dorosłych jak i najmłodszych, stało się także doskonałym miejscem nadmorskiej promocji unikalnych walorów Ziemi Kłodzkiej – w szczególności w zakresie propagowania aktywnego wypoczynku.
Na uczestników imprezy czekało bogato wyposażone w materiały informacyjne stoisko, na którym można było dowiedzieć się m.in. o najnowszych produktach turystycznych Kłodzczyzny, w tym nieodpłatnie zaopatrzyć się w mapy, publikacje i przewodniki traktujące o regionie.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się regionalne gadżety i publikacje dotyczące nowo powstałej sieci jednokierunkowych tras typu Singletrack, a także dane – jak przystało na motoryzacyjny charakter imprezy – na temat górskich tras widokowych oraz leżących na ich przebiegu atrakcji turystycznych.
Organizatorzy Moto Safety Day zadbali aby uczestnicy wydarzenia zdobyli praktyczną wiedzę także poprzez zabawę. Wśród wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami znalazły się konkursy Partnerów z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz poszanowania środowiska naturalnego, w tym konkurs promujący Ziemię Kłodzką.
Osoby odwiedzające teren imprezy mogły także skorzystać nieodpłatnie z symulatorów zwiększających świadomość w zakresie bezpieczeństwa, wziąć udział w licznych grach edukacyjnych, torze przeszkód, pokazach ratownictwa drogowego i zabaw.
Nie zabrakło także części kulturalnej – podczas Moto Safety Day wystąpił młody talent – 16-letni Mateusz Ceran, a 15. edycję Moto Safety Day zakończył koncert w wykonaniu Hiszpana Moisesa Bethencourt’a i Bartłomieja Hudźca.

Wydania: