Akordeonowe podsumowania

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
20200624_171814.jpg
akord1.jpg

Wakacje się kończą i my nauczyciele oraz uczniowie mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym 2020/2021 nie będziemy musieli pracować zdalnie, ponieważ bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem jest nieodzowny dla właściwego rozwoju artystycznego młodego adepta sztuki.
W tym roku, nasza klasa akordeonu doprowadziła do koncertu dyplomowego czterech uczniów. Są to: Krzysztof Jakubowski, Mateusz Jakubowski, Kajetan Zwierzyński i Tymoteusz Bartlewski. Część z nich będzie kontynuować pod naszym okiem dalszą naukę w Towarzystwie Muzycznym „ Polifonia” działającym przy naszej szkole i może uda nam się zbudować akordeonowy zespół, bo jak wiemy korzyści ze wspólnego muzykowania są ogromne.
W przyszłym roku też będziemy mieć czterech absolwentów. Trzeba podkreślić, że w tym roku szkolnym mimo koronawirusa i utrudnionej w związku z tym pracy, cała czwórka odpowiedzialnie pracowała ze swoim nauczycielem i w efekcie każdy z uczniów potrafił zagrać 10 minutowy program, aby móc wziąć udział w V Akordeonowym Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego, który odbył się w nietypowej formie online. Są to: Oskar Gałęski, Kuba Ferenz, Szymon Dulski i Bartosz Czelnik. Szczere gratulacje dla uczniów i ich rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy w pokonywaniu trudności.
Film z repertuarem konkursowym laureata I miejsca Tymoteusza Bartlewskiego i III miejsca Oskara Gałęskiego można obejrzeć na stronie internetowej Telewizji Kłodzkiej.
W kolejnym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom dalszej wytrwałości w pracy nad poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności.

Wydania: