VI edycja festiwalu "Góry Literatury"

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
DSCN4952.jpg
DSCN4961.jpg
DSCN4975.jpg
DSCN4978.jpg
DSCN4997.jpg

... mimo koronawirusa, mimo pogody w kratkę..
Jest lipiec 2020 r. Dziwny to rok od marca do dzisiaj .... obostrzenia, bilety, zapisy, jest miejsce lub nie. Jest zimno, jest parno, jest deszczowo, jest słonecznie. I tak przez dwa tygodnie trwania Festiwalu „Góry Literatury” głównie na terenie Ziemi Noworudzkiej.
I jest jak zwykle, jak corocznie, to święto literatów, krytyków i artystów wszelkiego autoramentu przebiegło bez zarzutu. Zanim przejdziemy do artystów trzeba, i to koniecznie wychwalić pod niebiosa i ukłonić się czapką do ziemi organizatorom tego festiwalu: członkom Stowarzyszenia „Góry Babel” z p. Beatą Tyszką, całemu zespołowi Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda na czele z p. Gabrielą Buczek i woluntariuszom – codziennie ok. 30-40 woluntariuszy ze wszystkich sił wspomagało organizatorów pod kierownictwem p. Magdy Schmidt.
Nie wszędzie i nie na wszystkich imprezach Festiwalu uczestniczyliśmy, bowiem po prostu było to nawet fizycznie niemożliwe, ale tam, gdzie byliśmy pokazujemy migawki: Zamek „Sarny” w Ścinawce Dolnej; Taras widokowy w Radkowie. I oczywiście Wzgórza Włodzickie.
Niedziela, 12 lipca – Zamek „Sarny”. Wystawy: Krystyny Piotrowskiej, Joanny Pawłowskiej i Jagi Hupało, a potem z Jagą Hupało rozmawia Kazimiera Szczuka.Środa, 15 lipca – taras widokowy na Górze Guzowatej: Karol Maliszewski rozmawia z Wojciechem Bonowiczem, a Magdalena Rabizo-Birek – z Jakubem Kornhauserem. Sobota, 18 lipca – Włodowice, plener Pod Wiatami – niestety ostatni już dzień: Urszula Glensk rozmawia z Mikołajem Grynbergiem, Justyna Czechowska z Urszulą Kropiwiec, Magdalena Rabizo-Birek z Karolem Maliszewskim, a Michał Nogaś z Zygmuntem Miłoszewskim.

Wydania: