Rekordowe ponad 40 lat pracy

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
DSC_0578.jpg
DSC_0669.jpg

Mało kto ma szanse przepracować w jednym zakładzie pracy ponad 40 lat....
Aby uzyskać taki wynik, to naprawdę trzeba mocno kochać to co się robi i traktować swoją pracę jak wielką pasje.
Tak niezwykły staż udało się uzyskać dwóm Paniom z naszego powiatu pracującym w placówkach prowadzonych przez powiat kłodzki.
Pierwszą rekordzistką została pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej – Renata Błażej, która przepracowała w tej placówce aż 47 lat, natomiast drugą, została pani dyrektor Domu Dziecka w Domaszkowie – Zofia Sornat, ze stażem 41 lat pracy.
Po tak długim okresie w zawodzie przychodzi jednak moment, w którym można już pomyśleć o zasłużonym odpoczynku na emeryturze. To też bardzo trudne dla każdego pracodawcy, rozstać się z tak ogromnie doświadczonymi pracownikami. Te wszystkie lata przyniosły przecież ogrom wiedzy i bezcennego doświadczenia, które zapewniało sprawne funkcjonowanie placówek. Jednak nie samą pracą człowiek żyje i któregoś dnia musi przyjść ten moment tzw. „zmiany warty”. Za te wszystkie lata dobrej i solidnej pracy osobiście podziękowali przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta kłodzki – Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz etatowy członek Zarządu Powiatu – Piotr Marchewka wraz z dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Bogumiłem Zwardoniem.
Wiele osób w trakcie uroczystości nie kryło wielkiego wzruszenia a nawet łez. Jak powiedziała pani Wicestarosta, również też dobrą stroną tej nowej sytuacji jest fakt, że człowiek może poświęcić się teraz w pełni swoim pozostałym pasjom i ich rozwijaniu. W trakcie uroczystości z okazji przejścia na emeryturę pani Renaty Błażej, miała miejsce jeszcze jedna ciekawa sytuacja. Otóż na koniec tej uroczystości nastąpiło symboliczne przekazanie placówki DPS w Bystrzycy Kłodzkiej nowej Dyrektor wyłonionej w konkursie – pani Patrycji Mikołajczyk.
Serdecznie dziękujemy naszym Paniom za te wszystkie dobre lata.

Wydania: