Firma Tauron sponsoruje w Kłodzku

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
DSC_0439.jpg
DSC_0473.jpg

Zainteresowanie największych stacji telewizyjnych oraz największych tytułów prasowych o jakim marzy wiele gwiazd show-biznesu. Wsparcie od znanych firm. Jego miłość do zwierząt uwiodła cały kraj. Dzwonią do niego najwybitniejsi specjaliści z całej Polski, aby się z nim skonsultować w różnych trudnych przypadkach. Na czy polega fenomen kłodzkiego celebryty świata zwierząt?
To zainteresowanie działa oczywiście niezwykle pozytywnie i cieszy nas wszystkich. Pan Jerzy Gara, o którym mowa, już od 18 lat prowadzi w Kłodzku Ośrodek Rehabilitacji dla Jeży. Pomimo swojej sławy jest osobą skromną i niezwykle ciepłą. Zawsze można na niego liczyć. Trafiają do niego m.in. jeże po różnych ciężkich wypadkach dosłownie z całej Polski. W szczytowych okresach przebywało tutaj nawet ponad 100 jeży. Ostatnio do grona sponsorów ośrodka dołączyła firma Tauron, która przekazała bezpłatnie 10 nowych domków wykonanych ze styroduru, który jest odporny na uszkodzenia i posiada znakomite właściwości izolacyjne.
Całość akcji koordynuje osobiście Łukasz Zimnoch – rzecznik prasowy firmy Tauron i w przygotowanej przez niego notatce prasowej możemy przeczytać m.in.:
„Domek dla Jeża MegaZwierza” to proekologiczne działanie TAURONA. Chcąc chronić zwierzęta, które potrzebowały ludzkiej pomocy TAURON przekazuje ośrodkowi Jerzy dla Jeży – Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku, dziesięć domków ogrodowych.
- Na co dzień w naszym ośrodku pomagamy kilkudziesięciu jeżom. Trwałe i ciepłe domki od TAURONA to ważny krok przygotowujący nasz Ośrodek na jesienną falę kolczastych sierotek, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przetrwanie – wyjaśnia Jerzy Gara założyciel Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku. – To dobrze, że ludzka pomysłowość i nowe technologie wspierają dzikie zwierzęta, którym trudno czasem żyć w ludzkim sąsiedztwie – dodaje Jerzy Gara.
Piotr Gleńsk, pracownik TAURONA, od lat sześciu lat pomaga jeżom. Stworzył okresowy azyl dla tych zwierząt. Jeśli jeże wpadły w kłopoty, jeśli są chore, w domu pana Piotra odzyskują dobrą formę i wracają do środowiska naturalnego. Pracownik TAURONA jest również konstruktorem i budowniczym unikatowych domków dla jeży. Dzięki wsparciu firmy powstało już kilka schronisk, w których te zwierzęta są umieszczane po rekonwalescencji. Te specjalne budowle są lokowane w bezpiecznych i odludnych miejscach. Domki mają wymiary 61cm x 57cm.
My również dziękujemy za pomoc okazaną panu Jerzemu i zachęcamy Państwa do wsparcia ośrodka. Koniecznie zapraszamy również na stronę fundacji: http://jerzydlajezy.com

Wydania: