Autor kłodzkich kryminałów retro na twierdzy

Autor: 
inf. PiMBP
twierdza1.jpg

W piątek 24 lipca 2020 r. Powiatowa Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku i Twierdza Kłodzko zorganizowały spotkanie z Tomaszem Duszyńskim autorem kłodzkich kryminałów retro.
Pisarz promował drugą część cyklu pt.: „Glatz. Kraj Pana Boga”. Ze względów epidemicznych obowiązywały wcześniejsze mailowe zgłoszenia i limit uczestników. Dlatego też zorganizowaliśmy dwa spotkania o godz.11.00 i 18.00, które odbyły się, na wolnym powietrzu, na placu przed kazamatą Wielkiego Kleszcza. Na szczęście pogoda dopisała.
Podczas spotkania, które poprowadziła Klaudia Lutosławska-Nowak, autor opowiadał o swoich związkach z Kłodzkiem i śnie, który był inspiracją do napisania powieści kryminalnej „Glatz”. Poznaliśmy ulubionych pisarzy Tomasza Duszyńskiego oraz jego zainteresowania regionalistyką. Dowiedzieliśmy się też jak wygląda warsztat pracy pisarza, czym się inspiruje i jak wygląda zbieranie materiałów do każdej książki. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zakupienia książek autora i uzyskania jego autografu.
A co najważniejsze dla czytelników, autor zapewnił, że cykl kryminałów retro będzie kontynuowany i w przyszłym roku na wiosnę ukaże się 3. tom. Będzie on pretekstem do kolejnego spotkania z Tomaszem Duszyńskim.

Wydania: