„Ziemia Kłodzka” i „Lądek-Zdrój” Książki Marka Sikorskiego

Autor: 
inf.wł.
1.jpg

W styczniu tego roku ukazała się w Wydawnictwie Ridero książka Marka Sikorskiego pt. „Ziemia Kłodzka. Na granicy legendy i wiary”.
Publikacja ta w dużej części poświęcona jest postaci arcybiskupa Arnošta z Pardubic, który w 1310 roku przeżył jako młodzieniec wizję maryjną w kościele Joannitów w Kłodzku. To głośne swego czasu wydarzenie, trudne dziś do zweryfikowania, stało się spiritus movens dziejów kultury religijnej dawnego Hrabstwa Kłodzkiego. O tym zdarzeniu i powiązanych z nim zjawiskach kulturowych, a także o sekretach sanktuariów maryjnych oraz różnych mistyfikacjach, heretyckich rzeźbach, zagadkowych pomnikach oraz dziwnych kultach religijnych jest ta książka. Jest ona dostępna w wersji e-booka i drukowanej.
Drugą książką tego autora wydaną w tym samym wydawnictwie jest „Lądek – Zdrój. Zabytki i historia”.
Pozycja ta dotyczy głównie osobliwości historycznych, w tym są to rozważania o dziejach zabytków i w niektórych przypadkach jest to próba odczytania ich treści na nowo. Książka jest dostępna jako e-book i w postaci drukowanej.
Marek Sikorski jest historykiem sztuki, doktorem nauk humanistycznych i autorem już kilkudziesięciu książek popularnonaukowych i utworów literackich.
W ostatnich kilku latach współpracował z różnymi wydawnictwami (strona internetowa autora: www.mareksikorskiksiazki@blogspot.com).
LINK DO STRONY Z KSIĄŻKAMI MARKA SIKORSKIEGO: https://ridero.eu/pl/autor/sikorski_marek_7wbug
POLECAMY!

Wydania: