Warsztaty rysunkowe ze studentką i stypendystką

Autor: 
inf. Mariola Huzar
15AW2020.jpg

Na bezpłatne trzydniowe zajęcia nauki rysunku zaprosiła dzieci Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu. Warsztaty poprowadziła studentka drugiego roku Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej –Aleksandra Wiśniewska. Ola jest także wielokrotną stypendystką programu im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie wiejskiej Kłodzko. Jest członkiem Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko.
Pierwszego dnia, uczestnicy warsztatów zdobywali wiedzę na temat pojęcia koloru, ich podziałów i różnych innych zagadnień z nimi związanych. Poznały nową technikę, czyli malowanie akwarelami, które są farbami wodnymi i wymagają opanowania szczególnych technik, aby móc z nich w pełni korzystać. Zdobyli również wiedzę na temat pojęcia cienia i przestrzeni. Po wstępnej lekcji dzieci rozpoczęły zabawę z akwarelami. Na początek wykonały prace o dowolnej tematyce, aby poznać i poćwiczyć nową technikę. Kolejną pracą było zakolorowanie szablonu stworzonego z brył przestrzennych.
Drugiego dnia, uczestnicy poznali kolejne techniki pracy akwarelami przy użyciu dodatkowych materiałów. Tym razem dzieci wykonały dwa te same szkice o dowolnej tematyce, a następnie przy użyciu akwareli i nowych materiałów, pokolorowały je – jeden w ciepłych barwach, drugi w zimnych.
Trzeciego dnia do wykonania była martwa natura. Tym razem nie tylko akwarelami, lecz także pastelami. Był to dzień podsumowujący to wszystko, czego uczestnicy nauczyli się do tej pory.
Spotkania warsztatowe były niezwykle inspirujące, pełne pomysłów, artystycznych wizji i dobrego humoru. Bardzo dziękujemy Oli za poświęcony czas, zaangażowanie i podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Wydania: