Kuchenne animacje kulinarne w Wojborzu

Autor: 
MH
16nalesnik.jpg

To już czwarty biblioteczny kulinarny przystanek z naleśnikami kresowymi, który tym razem miał miejsce w kuchni miejscowego koła gospodyń wiejskich w Wojborzu. Na spotkanie z kucharzem bez granic, Arturem Szczytowskim przybyło 19 młodych osób w różnym wieku.
Na pytanie, kto to jest kucharz bez granic, nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Są to zawodowi kucharze lub amatorzy i miłośnicy, którzy chcą promować dobrą smaczną kuchnie, a także pomagać innym. ... Kuchnia jest ważnym punktem w ich życiu, to tu spędzają czas szykując posiłki dla swoich bliskich oraz dla społeczności lokalnej podczas imprez otwartych bądź charytatywnych.
Po takim początku, przystąpiliśmy do pracy. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, aby każdy miał coś do powiedzenia przy robieniu naleśników na słodko. Młodzi adepci radzili sobie różnie. Najpierw każdy chciał dużo… Potem nastąpiło zmęczenie materiału… Przy animacjach kulinarnych pozostali tylko ci, którzy chcieli się czegoś nauczyć.
Za to, na mecie zameldowali się wszyscy, bez wyjątku. Jak to mówią, nieważne są początki, ważne jest zakończenie. Za stołem było gwarno, smacznie i wesoło. Wszyscy zgłosili chęć udziału na kolejne zajęcia z kucharzem bez granic. Podsumowując, gdzie kucharek dziewiętnaście, tam jest zawsze coś do zjedzenia…

Wydania: