STYCZNIOWY AKORDEON

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
a14.jpg
a15.jpg

Dnia 16 stycznia w auli szkoły odbyło się nietypowe spotkanie muzyczne. MUSIC PARTY w klasie akordeonu PSM w Kłodzku, to tradycja już od kilkunastu lat.
Rodzice uczniów wspólnie przeorganizowali salę koncertową ustawiając stoły z obrusami i nakryciem pełnym różnych domowych wypieków. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za zaangażowanie i wspaniałą współpracę. Koncert jak zwykle przebiegał w miłej atmosferze. Grali wszyscy uczniowie, od pierwszej do ostatniej klasy. Każdy wykonywał 2 pozycje repertuarowe, łącznie z przedszkolakiem Wiktorem Strykaczem.
Oprócz występów solowych, uczniowie z klasy mgr Tomasza Brusińskiego wykonali zespołowo utwór „Kukułka” francuskiego kompozytora L. C. Daquin w opracowaniu swojego nauczyciela.
Nowym akcentem popisu była prezentacja umiejętności gry na fortepianie, które uczniowie: Oskar Gałęski, Bartosz Czelnik oraz Tymoteusz Bartlewski rozwijają pod kierunkiem pani Iryny Yakymets. Finałem popisu uczniów był występ ich nauczyciela Tomasza Brusińskiego, który wykonał walca „Pod dachami Paryża” a na prośbę publiczności dodatkowo „Zimę” A. Vivaldiego. Cieszymy się, że nasza impreza zgromadziła tak wielu słuchaczy.
Kolejne wielkie akordeonowe wydarzenie muzyczne będzie miało miejsce 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Vivaldi z koncertem „Wiosna” zagości u nas obowiązkowo.
Zapraszamy na XIX Dzień Akordeonu w naszym mieście.

Wydania: