Luty w Muzeum Papiernictwa

Autor: 
inf. MP
Młyn papierniczy w DZ. Fot. C.jpg

Godziny otwarcia podczas ferii zimowych (13.01-23.02): poniedziałek-piątek 9.00-18.00, sobota 9.00-17.00, niedziela 9.00-15.00
Udostępniamy wystawy czasowe:
*Papierowe miasto Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej
Wystawa sztuki papieru. Opowiada historię mężczyzny, który przybył z dalekiego kraju do pewnego miasta. Nowe miasto różniło się od poprzedniego miejsca, w którym ludzie byli dla siebie dobrzy i szanowali się. Tu było inaczej. Postanowił więc zbudować sobie papierowe miasto, które przypominałoby mu życzliwych ludzi, z którymi musiał się rozstać. Miasto to umieścił w walizce, aby zawsze móc do niej zajrzeć. Przesłaniem tej historii jest obrona dobra, piękna i prawdy, co jak się okazuje nie jest tak proste, ponieważ dzisiaj ludzi interesuje głównie zło…   
*Wystawa fotografii Krzysztofa „Crisa” Froese „Realizm magiczny”
Krzysztof „cris” Froese, ur. 1980. Duszniczanin od urodzenia. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem i fotografią.
Nasza okolica fascynowała mnie odkąd tylko sięgam pamięcią. Już jako dziecko lubiłem piesze i rowerowe wyprawy z przyjaciółmi. Nie pociągały mnie wytarte szlaki, pasjonowało natomiast odkrywanie, stawianie stopy w zakątkach, które wydawały się dziewicze.
Myślę, że ta fascynacja odkrywaniem określa dziś moją twórczość. Jest ona odbiciem realnego świata chwytanym w nierealnych – wydawałoby się – momentach. Gdzieś na granicy rzeczywistości.
Nigdy nie narzucam sobie ograniczeń, robię to, na co mam ochotę. Wychodząc z aparatem fotograficznym, nie planuję polowania na unikalne kadry. Po prostu kocham góry otaczające moje rodzinne miasto, a one odwdzięczają mi się każdego dnia, obdarowując swoim bogactwem. Jestem częścią tej ziemi i tylko ona mnie inspiruje. Wtapiam się w jej niezwykłe miejsca, by oderwać się od codzienności, by choć na moment zatrzymać czas, pomarzyć, czasami podleczyć duszę.
Moje zdjęcia to próba utrwalenia tych chwil.

Wydania: