KREATYWNOŚĆ, TWÓRCZOŚĆ JEST W NAS

Autor: 
Anna Jurczyc i Joanna Biel-Kiepura – Trenerzy DI
n.jpg

Dzisiejszy świat, rozwijająca się technologia, tempo życia i możliwości, które stoją przed nami otworem, stawią przed nami nowe wyzwania. Wyzwaniom tym można sprostać dzięki kreatywności, innowacyjności, umiejętność adaptowania się do nowych warunków i zarządzania czasem, a także odpowiedzialności za podejmowane działania.
Kreatywność? Zastanawiali się Państwo kiedyś czym jest, co o takiego? Wikipedia mówi: „ postawa twórcza, od łac. creatus czyli twórczy – proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosowanych rozwiązań oraz zdolność tworzenia czegoś nowego” . Na rynku wydawniczym pojawiła się ogromna ilość publikacji mających na celu przybliżenie nam tego procesu. Jednakże przybliżyć a przeżyć to nie to samo. Psycholodzy są zgodni, że im więcej ćwiczymy kreatywność tym więcej jej mamy. Nasze drużyny: „ Matematyczne Jurczyki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku i „Eptaexcelentus Draconus” z Zespołu Szkół nr 6 z Wrocławia przy ul. Nowodworskiej, zasmakowały w kreatywności, stosują i trenują ją. Zobaczcie Państwo jak.
W dn. 25 i 26 listopada 2019 r. nasze drużyny uczestniczyły w Wałbrzychu w warsztatach kreatywności. Zwiedzaliśmy Muzeum Porcelany oraz Palmiarnię. W ExploraPark w atmosferze nauki i zabawy spędziliśmy czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Wieczorem trenowaliśmy „ Wyzwania na już” oraz rozwiązywaliśmy problemy. Świecące bransoletki zawiązały nasze przyjaźnie. W myśl zasady DI współpracowaliśmy, tworzyliśmy różnorodne arcydzieła w tym przedstawienia i konstrukcje. Nie zabrakło czasu też na grę integracyjną. Z dużą energią i inspiracją wróciliśmy pracować nad naszymi „Wyzwaniami Drużynowymi”.
Drużyny? Program DI? Program Destination Imagination (DI) to uzupełnienie edukacji szkolnej w formie zajęć poza lekcyjnych. Drużyny 4 -7-osobowe prowadzone przez Trenera DI, przez kilka miesiecy pracują nad wybranym przez siebie „Wyzwaniem Drużynowym”, o konkretnej tematyce. Uczniowie rozwijają umiejętności: techniczne, konstrukcyjne, naukowe, improwizacyjne, społeczne, a także artystyczne. Podsumowują swoją pracę prezentacją na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu, która w tym sezonie odbędzie się już po raz piętnasty. Zwycięskie drużyny uzyskują prawo do reprezentowania Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w USA. My trenerzy wspieramy rozwój naszych uczniów o kompetencje miękkie, tak niezbędne w XXI wieku. Przygotowujemy naszych uczniów do życia w dorosłym świecie. Wspieramy, przekazujemy nasze pasje i umiejętności oraz wiedzę dając możliwość wyboru. Dołączcie do nas. Tym, którzy już to zrobili serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji warsztatów:
Sponsorzy: Gmina Bardo, Salon Play Ząbkowice Śląskie, SIS Bardzka Pozytywka, p. Małgorzata Lech, rodzice, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku. Dziękujemy za pomoc w realizacji Warsztatów Kreatywności w Wałbrzychu.

Wydania: