Kolejne trzy stacje ładowania samochodów elektrycznych w ramach projektu e-Sudety już uruchomione!

Autor: 
Pomysłodawca i realizator projektu: Link PR Elżbieta Koncka
ladowanie.jpg

W regionie Sudetów powstają systematycznie stacje ładowania samochodów elektrycznych. W styczniu zostaną otwarte oficjalnie trzy kolejne – 8 stycznia w Kamiennej Górze, 9 stycznia w Dzierżoniowie i 10 stycznia w Międzylesiu.
Urządzenia to stacje o normalnej mocy, które ładują samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW.
Na mapie e-Sudetów działają już stacje w Lądku-Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu, Dzierżoniowie i Kamiennej Górze. Ładowanie jest obecnie bezpłatne.
- Wierzymy, że instrumenty wsparcia dla samorządów, w tym korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, a także środki z RPO będą wspierać rozwój elektromobilności w regionie, a samorządy będą podejmować szerokie działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Zamiana pojazdów spalinowych na elektryczne, współdzielenie pojazdów, rozwój ekoturystyki – to wszystko przed nami – Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”.
- Przed nami wielkie przemiany w gospodarce. Będą one związane z większą dostępnością samochodów elektrycznych. PGE Nowa Energia staje się liderem tej transformacji energetycznej, nie tylko jeśli chodzi o samą rozbudowę sieci ładowania, ale także o świadczenie usług związanych z elektromobilnością i e-carsharingiem. Co więcej, jako pierwsi oferujemy możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich naszych stacjach – Tomasz Marzęda, wiceprezes Zarządu PGE Nowa Energia
Oficjalne otwarcia trzech kolejnych stacji odbędą się w dniach 8-10 stycznia:
8 stycznia, godz. 11.00 – Kamienna Góra – Parking przy Al. Wojska Polskiego
9 stycznia, godz. 11.00 – Dzierżoniów – Rynek
10 stycznia, godz. 12.00 – Międzylesie – Parking za Urzędem Miasta – Plac Wolności 1
W oficjalnym spotkaniu wezmą udział m.in. władze miasta, przedstawiciele PGE Nowa Energia i pomysłodawca projektu e-Sudety. To także okazja dla uczestników do testowania samochodów elektrycznych – Renault Zoe i Renault Kangoo użyczonych przez Koncesjonera Renault – NAWROT z Wrocławia.
Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w ramach projektu „e-Sudety” – w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów stanowi doskonałą bazę do wspólnych działań promocyjnych w regionie - w aspekcie rozwoju ekoturystyki, dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.
Projekt e-Sudety wpisuje się na listę innowacyjnych projektów Dolnego Śląska, co zostało podkreślone podczas konferencji z debatą i panelami naukowymi w dniach 5-6 grudnia w Polanicy-Zdroju. Wydarzenie odbywało się pod patronatem ministra klimatu Michała Kurtyki, NFOŚiGW oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wydania: