100.000 zł nagrody dla Kurortu Lądek-Zdrój

Autor: 
Grzegorz Szczygieł - kierownik WPSTiU UMiG Lądek-Zdrój
L1.jpg

W dniu 30 października 2019 r., w lądeckim Przedszkolu Publicznym, odbyła się uroczystość związana z oficjalnym wręczeniem nagrody oraz wyróżnień dla uzdrowisk, które brały udział w tegorocznej edycji konkursu EKO HESTIA SPA. Laureatem IV konkursu została gmina Lądek-Zdrój.
Z tego tytułu, z rąk przedstawicieli organizatorów konkursu, burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk otrzymał statuetkę, gratulacje oraz nagrodę główną – czek na kwotę 100.000 zł.
Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska – w przypadku Lądka-Zdroju nagroda zostanie przeznaczona na stworzenie EKO-EDUKACYJNEGO parku dla dzieci. Park ten ma powstać w najbliższym sąsiedztwie niedawno wybudowanego, ekologicznego przedszkola. Elementy składające się na wartość edukacyjną całego założenia mają w swej istocie poprzez zabawę uczyć maluchy symbiozy człowieka ze środowiskiem naturalnym, poszanowania przyrody oraz proekologicznych postaw.
EKO HESTIA SPA to jedyny w Polsce konkurs przeznaczony wyłącznie dla polskich kurortów. Ocenia się w nim i nagradza kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska – ważnym elementem tych działań jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności. Obecnie jest to już czwarta edycja konkursu – w tym roku do konkursu zakwalifikowało się 8 gmin uzdrowiskowych: Krynica Zdrój, Sopot, Rabka-Zdrój, Nałęczów, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Rymanów i Ustka. W trzech poprzednich edycjach laureatami nagrody głównej były odpowiednio: Uniejów (2016), Busko-Zdrój (2017) oraz Inowrocław (2018).

Wydania: