Wkrótce w Muzeum Papiernictwa. Konopie odkrywane na nowo

Autor: 
Marta Nowicka, Muzeum Papiernictwa
Szczytna Idea Konopna.jpg

W świat konopi 16 listopada o godz. 11.00 wprowadzą wszystkich zainteresowanych wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Opowiedzą m.in. o historii, uprawie i zastosowaniu tej pożytecznej, włóknistej rośliny. Rośliny, która do uprawy nie potrzebuje żadnych chemicznych nawozów, a podczas wzrostu, poprawia jakość gleby. Na miejsce spotkania celowo wybrano Muzeum Papiernictwa – jak wiadomo, pierwsze kartki papieru powstały właśnie z odpadów konopnych. Dziś konopie siewne znalazły zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, odzieżowym, a także w budownictwie.
Po części teoretycznej odbędą się warsztaty czerpania papieru z pulpy konopnej oraz degustacja produktów z konopi uprawianej w rejonie Szczytnej.
Spotkanie zrealizowane zostanie we współpracy ze „Szczytną Inicjatywą Konopną”, powstałą z myślą o edukacji w obszarze holistycznego podejścia do zdrowia i zrównoważonego stylu życia.
Uwaga: ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje o zapisach i odpłatnościach, wkrótce na stronie internetowej Muzeum Papiernictwa oraz muzealnym fanpage’u.
Zapraszamy!

Wydania: