WIELKIE TCHNIENIE ŻYCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W KŁODZKU

Autor: 
Anna Nowak
22.jpg
23.jpg

Wielkie Tchnienie Życia – to akcja, która jest organizowana przez Fundację Wrocławską Hospicjum dla Dzieci w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym roku po raz pierwszy taka impreza odbyła się 11.10. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku, a ponieważ spotkała się z ogromnym entuzjazmem wszystkich uczestników, pewnie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych. W tym dniu królował kolor niebieski – kolor niezapominajek, aby podkreślić, jak ważna jest pamięć o tych, którzy są blisko nas i potrzebują naszej pomocy. Tak więc i uczniowie i nauczyciele pięknie prezentowali się w odcieniach błękitu, najgorliwsi mieli nawet wymalowane twarze i zafarbowane włosy.
Cała impreza rozpoczęła się od zajęć, w trakcie których dzieciaki z klas 1-3 dowiedziały się, co to jest hospicjum domowe i jak można pomóc dzieciom objętym jego opieką. Później ułożyły na szkolnym boisku ogromny napis z nakrętek: POMAGAM, BO MOGĘ. Następnie otoczyły go, złapały się za ręce i na znak dany przez koordynatorkę całej akcji – panią Anię Nowak – bardzo, bardzo głośno krzyknęły: „Pomagam, bo mogę!!!” Puszczanie baniek mydlanych, które są symbolem dzieciństwa, piękna, ale i kruchości życia wywołało szerokie uśmiechy na twarzach dzieci, nauczycieli i dyrekcji, a balony przekazane przez wspomnianą fundację w symbolicznym kolorze niezapominajek dopełniły całości.
Pięknie spędzony dzień – pełen radości, empatii i refleksji zasiał zapewne w niejednym młodym człowieku potrzebę niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują…

Wydania: