PODWÓJNA UROCZYSTOŚĆ: PASOWANIE PIERWSZAKÓW i DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Mateusz Lewandowski kl. Va
pasow.jpg

Każdego roku w Szkole Podstawowej w Krosnowicach, w dniu 14 października, uroczyście pasuje się uczniów klasy pierwszej i przyjmuje ich do grona społeczności uczniowskiej. W tym roku uczniów przygotowała pani Barbara Śliwińska, a nasi najmłodsi zaprezentowali się w występie artystycznym, podczas którego przedstawili się oglądającej ich publiczności, powiedzieli krótkie wierszyki i zaśpiewali piosenki. Następnie zostali dotknięci w ramię przez pana dyrektora – Mieczysława Kowalcze, który dzierżył w dłoni olbrzymi ołówek i nim dotykał pasowanego ucznia i uczennicę przyjmując ich w ten sposób do grona naszej szkolnej społeczności. Jako pamiątkę pan Dyrektor wręczył też dzieciom podpisane ich imieniem zakładki do książek, w ramach rozpoczętej w naszej szkole akcji: „Przerwa na czytanie”. Później nasi milusińscy usiedli na ławkach i obejrzeli program przygotowany dla nich przez starszych uczniów i uczennice ze szkolnego kola teatralnego prowadzonego przez panią Annę Hnatów-Bielę. Starsi koledzy skierowali do nich kilka słów powitania i życzenia wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a następnie dziewczęta zatańczyły taniec „Chocolate”.
Jako że 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej, toteż nasi uczniowie zaśpiewali swoim nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły piosenkę, która zawierała słowa najserdeczniejszych życzeń złożonych z bukietów uczniowskich serc. Wręczono symboliczne kwiaty, a przybyłym na uroczystość gościom, byłym pracownikom szkoły, wręczono książki wraz z zakładkami. Na koniec uczennice również wykonały taniec, który wszystkim bardzo się podobał i który wprawił
w wesoły nastrój. Pan Dyrektor wręczył dyplomy z podziękowaniami za pracę w ubiegłym roku szkolnym i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek.
W tak miłej atmosferze zakończyła się uroczystość.

Wydania: