MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SENIORA 2019

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
1-Senior-1.jpg
Dzien_Seniora-Boguszyn.jpg

Międzynarodowy Dzień Seniora obchodzony był m.in. w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w oddziale w Kłodzku.
W znakomitych humorach i wręcz zabawowej atmosferze płynęła moc życzeń od przedstawicieli samorządu oraz jednostek związanych z opieką senioralną z Kłodzka. M.in. starosta kłodzki Maciej Awiżeń wraz z zaproszoną Moniką Wielichowską posłem na Sejm RP oraz Stanisławem Jurcewiczem radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, dziękowali władzom PZERiI za ogromny wkład w rozwój i wszystkie działania na rzecz osób starszych w naszym powiecie.
Oczywiście jako pierwsze popłynęły życzenia zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, które w imieniu związku przyjęła jego przewodnicząca – Cecylia Beńko.Wzruszającym akcentem było też wspólne odśpiewanie 100 lat dla pani Teresy Ludwin – znanej w Kłodzku i nie tylko, działaczki i aktywistki na rzecz osób niepełnosprawnych. Na koniec oficjalnej części uroczystość do zabawy poderwał wszystkich energetyczny zespół wokalny Podzamek Boys z DPS Podzamek
Naszym wszystkim emerytom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego !!!
***
Z okazji Dnia Seniora w świetlicy w Boguszynie miało miejsce spotkanie mieszkańców – Seniorów z Powiatowych Domów Pomocy Społecznej z Nowej Rudy, Jugowa, Podzamka i Bystrzycy Kł. z zaproszonymi gośćmi.
Powiat Kłodzki reprezentowała Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, która w imieniu Zarządu Powiatu Kłodzkiego złożyła serdeczne życzenia oraz przekazała drobny upominek na ręce z-cy dyrektora Bogumiła Zwardonia.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pani poseł Moniki Wielichowskiej, która zawsze wspiera, rozumie i jest blisko osób starszych, potrzebujących.
Z okazji obchodzonego święta, złożyła wszystkim Seniorom serdeczne życzenia.
Atmosfera na spotkaniu jak zawsze była bardzo serdeczna, towarzyska i służyła integracji, prowadzeniu rozmów oraz dla bardziej aktywnych żywiołowych tańców.
Święto Seniora to taki szczególny dzień dla mieszkańców DPS-ów, odskocznia od dnia codziennego. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają Seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.
Drodzy Seniorzy raz jeszcze wszystkiego najlepszego, długich lat w dobrym zdrowiu!

Wydania: