Marek Krajewski w kłodzkiej bibliotece

Autor: 
K.L.N.
Foto: 
Radosław Kazimierczak
Nowy-1.jpg

10 października 2019 r. o godz. 18.00 zapraszamy czytelników na spotkanie z ojcem chrzestnym polskiego kryminału retro Markiem Krajewskim.
Marek Krajewski – autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Śląskiego Wawrzynu Literackiego), odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego książki tłumaczone są na dwadzieścia języków. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau – w 2019 roku obchodzimy 20-lecie jego twórczości. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.
Z okazji jubileuszu Marka Krajewskiego w tym roku ukazują się jego dwie nowe książki: w maju zaczytywaliśmy się w „Dziewczynie o czterech palcach”, pierwszej powieści szpiegowskiej autora, a już 16 października w księgarniach ukaże się „Mock. Golem” – powrót do cyklu o najsłynniejszym w Polsce komisarzu „retro”, Eberhardzie Mocku.
Spotkanie odbędzie się w ramach zadania III Podróż po Ziemi Kłodzkiej – Literacki Dolny Śląsk dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy 10.10.2019 r., godz. 18.00 Salonik Prasowy, Biblioteka Centralna, pl. B. Chrobrego 1.

Wydania: