Ambasador Indonezji z oficjalną wizytą w Euroweeku na Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Adam Jaśnikowski
euro.jpg

23 sierpnia 2019 r. Fundacja EuroWeek została zaszczycona wizytą Ambasador Republiki Indonezji pani Siti Nugraha Mauludiach oraz Konsula pana Taufiqiem Lamsuhurem w Międzygórzu. Spotkanie odbywało się w ramach sierpniowego szkolenia Programu Euroweek. Brało w nim udział 50 uczestników z Polski, uczniowie, studenci i nauczyciele, a także 20 wolontariuszy Fundacji EuroWeek z całego świata, w tym 5 wolontariuszy z Indonezji oraz prezes Fundacji Adam Jaśnikowski. W miłej atmosferze omówiony został temat współpracy polsko-indonezyjskiej.
W przyszłości Fundacja chce organizować EuroWeeki w Indonezji oraz zapraszać indonezyjskie szkoły na warsztaty EuroWeek na Ziemię Kłodzką. Ambasador pogratulowała współpracy pomiędzy Indonezją a Fundacją EuroWeek i oceniła jako bardzo ciekawą inicjatywę, niosącą wiele szans dla dzieci i młodzieży. Obiecała też wsparcie ambasady dla programu EuroWeek w poszukiwaniu partnerskich instytucji w Indonezji. Pani Ambasador mogła spróbować przysmaków indonezyjskiej kuchni, które przygotowali wolontariusze z jej kraju. Wspólnie z przedstawicielami Fundacji Euroweek i wolontariuszami spacerowała po Międzygórzu, oglądała wodospad na rzece Wilczki i podziwiała unikatową architekturę Międzygórza.
Spotkanie zakończyło się zaproszeniem Ambasador do powrotu na Ziemię Kłodzką i wspólnym rozwijaniem współpracy z ambasadą i Fundacją Euroweek. Ricky Budi Setiawan Pirania – wolontariusz z Indonezji powiedział, że obecnie poszukuje szkół i uniwersytetów zainteresowanych współpracą z Polską. Dinda Ria Harmonis powiedziała, że jest szczęśliwa po spotkaniu swojego ambasadora. Takie spotkania dodają energii, kiedy zostają docenione: program i praca wolontariuszy, będące wkładem w edukację w Polsce. Spotkanie z Panią Ambasador dodało nam motywacji do rozwoju współpracy z Indonezją. Planujemy otwarcie w najbliższym roku programu Euroweek dla nauczycieli i młodzieży w Indonezji.

Wydania: