Muzyczny kurort

Autor: 
Ewa Chalecka
kurort.jpg

W połowie sierpnia (10-17.08) uzdrowisko Lądek-Zdrój zaprasza na 5. edycję Festiwalu Muzyka U Źródeł. Wystąpią m.in. Ewa Warta-Śmietana oraz laureaci VIII Międzynarodowego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej.
Po raz pierwszy artyści wystąpią w sobotę (10.08) podczas kolejnej edycji Lądeckiego Wehikułu Czasu – impreza kostiumowa (mile widziane długie suknie i stroje z epok). W recitalu piosenek retro, który rozpocznie się o godz. 17.00 pod tarasami Zdroju Wojciech, wystąpią: Ewa Warta-Śmietana (sopran), Łukasz Wroński (tenor) oraz Małgorzata Westrych (akompaniament).
Kolejnego dnia, w niedzielę o godz. 16.00 w Amfiteatrze (ul. Orla 7) odbędzie się koncert inauguracyjny festiwalu. Przed publicznością wystąpią laureaci VIII Międzynarodowego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej – Ewelina Wiśniecka (sopran), Łukasz Ratajczak (tenor) oraz Adrian Domarecki (tenor). Artystom akompaniować będzie Kwartet Bramy Morawskiej. W poniedziałek o godz. 19.30 w pensjonacie C.K. Kalina (ul. Parkowa 25) odbędzie się kameralny koncert muzyki żydowskiej. Na wtorek (13.08) zaplanowano dwa wydarzenia. Pierwsze to spektakl kabaretowy Być kobietą, który rozpocznie o godz. 16.00 w Domu Zdrojowym (ul. Orla 7). Natomiast o godz. 19.30 w lądeckim arboretum (ul. Moniuszki) rozpocznie się koncert plenerowy Szumią jodły w wykonaniu: Moniki Biederman Pers (sopran), Łukasza Wrońskiego (tenor), Adriana Domareckiego (tenor), Adama Zaremby (baryton). W czwartek (15.08) organizatorzy zapraszają również na dwa koncerty. Pierwszy pt. Ave Maria rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele pw. Narodzenia NMP (ul. Kościelna 24). Natomiast wieczorem, o godz. 19.30 rozpocznie się biesiada z Kapelą Brodów (Hotel Mir-Jan, ul. Kościuszki 78). W piątek (16.08) o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają na spektakl kabaretowy Mały Gigolo czyli romans w kurorcie (Dom Zdrojowy), a o godz. 19.30 (tarasy) na koncert muzyki alternatywnej w wykonaniu grupy Longital. Ostatniego dnia festiwalu (17.08) o godz. 19.30 na tarasach pod Zdrojem Wojciech odbędzie się koncert finałowy pt. Operetka i musical – wystąpią m.in. Natalia Piechowiak (sopran), Monika Biederman Pers (sopran), Łukasz Wroński (tenor), Adrian Domarecki (tenor), Adam Zaremba (baryton).Szczegółowe informacje o festiwalowych wydarzeniach na www.muzykauzrodel.pl

Wydania: