Mistrzowskie bliźniaczki

Autor: 
Ewa Chalecka
2.jpg

W lipcu bliźniaczki z Trzebieszowic – Kasia i Ania Węgrzyn – na mistrzostwach Europy w Ostrawie zdobyły tytuły mistrzyń.
Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki zostali w Ostrawie mistrzami Europy juniorów w grze mieszanej. W finałowym spotkaniu biało-czerwoni pokonali rosyjski duet: Lev Katsman/Elizabet Abraamian (3:2). Ania Węgrzyn zatriumfowała w singlu – została w Ostrawie mistrzynią Europy juniorek. Pingpongistka AZS UE Wrocław w pierwszych czterech pojedynkach nie straciła ani jednego seta, dopiero w półfinale i finale rywalki z Rosji i Włoch wywalczyły dla siebie po dwie partie. Warto podkreślić, że takiego sukcesu jak Ania Węgrzyn nie osiągnęła wcześniej żadna Polka.
Kasia i Ania Węgrzyn pochodzą z Trzebieszowic koło Lądka-Zdroju. Obie od blisko 11 lat trenują tenis stołowy. Treningi rozpoczęły już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, jako zawodniczki UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie. Mają na swoim koncie szereg cennych trofeów przywiezionych zarówno z mistrzostw Polski (skrzatów, żaczek, młodziczek, kadetek, juniorek), Europy, a nawet z prestiżowych Mistrzostw Świata Kadetów w Szanghaju. Kasia i Ania są członkiniami reprezentacji Polski w zawodach międzynarodowych.

Wydania: