Zakończył się Festiwal Pstrąga,zorganizowany m.in. przez Powiat Kłodzki

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
p1.jpg
p2.jpg

Mimo iż pogoda w ostatnich dniach była dość kapryśna a poprzedniej nocy deszcz nie oszczędzał Ziemi Kłodzkiej, to w dniu festiwalu – 16 czerwca, warunki były wręcz idealne. Już w południe od początku trwania imprezy tłumnie zjawili się zwiedzający. Gości festiwalu przywitał osobiście burmistrz Lądka Zdroju – Roman Kaczmarczyk oraz Waldemar Załuski – właściciel Największej Plenerowej Patelni w Polsce, dzięki któremu każdy uczestnik miał okazję spróbować pysznego pstrąga. Liczne stoiska kusiły mnogością kulinarnych propozycji a firmy działające w Powiecie Kłodzkim organizowały pokazy swoich produktów oraz prezentowały swoje oferty. Stoisko Powiatu Kłodzkiego cieszyło się również sporym zainteresowaniem – materiały promocyjne rozchodziły się wręcz jak świeże bułeczki :)
Na festiwalu pojawiła się również Monika Wielichowska – poseł na Sejm RP, która podkreśliła, że to właśnie tutaj na Ziemi Kłodzkiej możemy cieszyć się tak wspaniałą ofertą dla turystów i mieszkańców a do jednej z głównych atrakcji zalicza się właśnie nasz pstrąg.
Organizatorzy przygotowali też sporą ilość atrakcji towarzyszących, były to zabawy i konkursy dla dorosłych i dzieci. Na zakończenie festiwalu, nagrody m.in. wręczył osobiście Piotr Marchewka – etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom imprezy za udział w festiwalu.

Wydania: