Nasi sportowcy czytali dzieciom

Autor: 
inf. MH
3mariuszj2019.jpg

Tegoroczne hasło 18. Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom to „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Na terenie gminy wiejskiej Kłodzko czytania, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, miały miejsce w dniach 3-6 czerwca br.
I tak, do biblioteki w Bierkowicach przyjechał Mariusz Jastrzębski, trener Filii WKS Śląsk Wrocław, aby poczytać dzieciom z miejscowego Przedszkola Gminnego. Opowiedział dzieciom o swojej pasji sportowej do piłki nożnej oraz zaprosił na treningi do klubu. Dzieci losowały bajeczki do czytania, które naprzemiennie czytał pan Mariusz oraz dyrektorka Biblioteki Mariola Huzar.
W Filii nr 2 w Krosnowicach pojawiła się Natalia Kurzela z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Orlęta”, gdzie uprawia tenis stołowy. Na młodą sportsmenkę czekały dzieci z miejscowego Przedszkola. Dzieci pilnie przysłuchiwały się czytaniom swojego gościa i pani Marioli Huzar. Na zakończenie spotkania, trójka dziewczynek wykonała subtelny taniec kwiatów. Wszystkiemu przysłuchiwała się babcia Natalii.
Do drzwi biblioteki w Żelaźnie zapukała Ewelina Lichwa, która uprawia kick boxing. Większość dzieci z miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej nie wiedziało, co to jest ten kick boxing. Po złożonych wyjaśnieniach i prezentacji na temat tej dyscypliny sportu, co niektórzy nabrali chęci do sprawdzenia się w tej sztuce walki. Pani Ewelina przeczytała dzieciaczkom kilka bajek, a komentarz do nich zrobiła dyrektorka Biblioteki.
Kolejny przystanek „Sportowcy czytają dzieciom” miał miejsce w bibliotece w Starym Wielisławiu. Do oczekujących dzieci na swoim rowerze przyjechał Robert Nowicki z Bierkowic. Uprawia kolarstwo szosowe niepełnosprawnych. Nietypowy rower i sam sportowiec wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, którzy przyjechali na spotkanie z Kłodzka. Pan Robert, w asyście Marioli Huzar i Ewy Włosek przeczytali kilka ciekawych opowiadań z przesłaniem.
Ze Starego Wielisławia pojechaliśmy z czytaniami do Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym. Tutaj bajkowali trener Michał Woś wraz z zawodnikami Karoliną Margasińską i Jonaszem Lewandowskim z Klubu Lekkoatletycznego Ziemia Kłodzka. Przedszkolaki były świetnie przygotowane i chętnie brały udział w dyskusji o sportach i książkach. Nie szczędziły braw czytającym.
Ponadto wspaniałe czytania odbyły się w bibliotece w Wojborzu. Ich gościem była nowa pani sołtys Iwona Janoszek-Badecka. Czytaniom przysłuchiwali się młodsi uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej. Taka lekcja czytania, to równocześnie zachęcenie do poznawania tego, czego jeszcze nie znamy.
Wszyscy nasi wspaniali sportowcy wykonali zadanie na „pierwsze miejsce”, za co im serdecznie dziękujemy słowami „Kto czyta książki, żyje podwójnie”!!!

Wydania: